Мұңды минор. Музыка, 3 сынып, сабақ жоспары. 2 - сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2-бөлім. Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен.

Сабақ: 2

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сыныбы:

Қатысқандар

саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Мұңды минор

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.1.3.3 -музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату

3.1.3.6 -нотамен қарапайым әуендер орындау

3.2.1.1- музыкалық шығармашылық жұмыстар жасау үшін өз идеясын ұсыну

 Сабақ мақсаттары

  • «Дайдидау» әнін тыңдап, әнге талдау жүргізеді;
  • нота ұзақтықтарын, ноталарды қайталайды,
  • «Бір бала» әнін үйренеді және орындайды;
  • әнге музыкалық аспаптармен сүйемелдеу жасайды.

Бағалау критерийлері

Білім алушылар:

  • музыкалық шығарманы талдады;
  • нота ұзақтығын қайталады;
  • нотамен әуенді орындады;
  • «бір бала» әнін үйренді;
  • шығармашылық жұмыстар жасады.

 Тілдік мақсаттар:

 

Оқушылар:

музыканы талдайды және сипаттайды, тыңдалған музыкалық шығарма жайлы өз ойларын жеткізеді.

Пәнге тән лексика мен терминология:

музыкалық лад,мажор, минор, контрасты музыка; си нотасы

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Ән қай ладта орындалды?
  • Әннің ырғағы қандай?
  • Әннің әуені қандай көңіл-күйді білдіреді?
  • Ән не туралы әңгімелейді?
  • Орныдаушы туралы не білесіз?

Құндылықтарды дарыту

Ұлттық музыка және әлемдік музыка мәдениетіне деген сыйластық, үштілділікті дамыту.

Пәнаралық байланыстар

-

 АКТ дағдылары

Бұл сабақта оқушылар АКТ дағдыларын бағдарламада жұмыс жасау барысында толық дамыта алады.

Бастапқы білім

1-2 сыныптағы білімдеріне. Яғни мажор, минор, халық әндері ұғымдарын еске түсіре отырып, музыкалық білімдерін арықарай дамытады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Музыкалық сәлемдесу

«Хан тағы» ойыны ойнатылады.

Музыкалық терминологияны қайталау.

Суретке назар аударып сабақтың тақырыбын ашу.

Сабақтың ортасы

30 минут

1-тапсырма. Тыңдау және талдау.

Димаш Құдайбергеннің орындауында қазақтың халық әні «Дайдидауды» тыңдаңыз.

Сұраққа жауап беріңіз:

  • Ән қай ладта орындалды?
  • Әннің ырғағы қандай?
  • Әннің әуені қандай көңіл-күйді білдіреді?
  • Ән не туралы әңгімелейді?
  • Орындаушысы туралы не білесіз?

2- тапсырма. Нота сауаты

Бүтін, жартылық, төрттік, ширек ноталардың ұзақтықтарын қайталаңыз.

Нота ұзақтығына тапсырма орындаңыз.

1.Бос тор көзді толтырыңыз.

2.Берілген өлшемдегі ноталардың ырғағын соғып көрсет.

3.Қысқа әуенді нотамен орындаңыз.

3- тапсырма. Ән үйрену.

Қазақтың халық әні «Бір баланы» үйреніңіз. Әнді караокеге қосылып орындаңыз.

4 -тапсырма. Импровизация.

«Бір бала» әніне ұрмалы, шулы, музыкалық аспаптарды қоса отырып, ырғақтық сүйемелдеу құрастырыңыз және орындаңыз.

Халық әні «Дайдидау»

http://poiskm.co/show/димаш-кудайбергенов/дайдидау

Димаш Құдайберген туралы ақпарат -

https://baribar.kz/17139/dimash-qudaybergenov-turaly-ne-bilemiz/

Төрттік, сегіздік, жартылық ноталар жазылған ырғақтық карточкалар

Халық әні «Бір бала» -

https://www.youtube.com/watch?v=BdWX0Oh33P4

Ұрмалы, шулы, музыкалық аспаптар

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлекция:

  • Сіздің орындауыңызда не жақсы шықты?
  • Не жаман шықты?
  • Нені жақсартуға болады?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бағдарламаны жетік меңгерген оқушылар сыныптасына көмектесе алады, өз жобасын аяқтау кезеңдерін орындайды.

Терминология білімін бағалау.

Қалыптастырушы бағалау

Қауіпсіздік техникасы ережелерімен таныстыру.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақытты кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы солжақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу