Саяхат жалғасуда! Дөңгелектер мен осьтер қалай қозғалады? Музыка, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5С-бөлім: Саяхат | Мектеп: Талдықорған қ. Физика математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік Мектебі | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Карипжанов М.С. | ||||||
Сынып: 2 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Саяхат жалғасуда! Дөңгелектер мен осьтер қалай қозғалады? | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.6.1 өзіндік және жинақталған тәжірибелер негізінде қабылданған шешімдерді қолдау үшін, ақпаратты жинақтай отырып, шығармашылық идеяларын шығару және дамыту; 2.2.3.1 қарапайым әдістер арқылы материалдар мен компоненттерді біріктіру, қосу, жинақтау, формасын келтіру, белгілеу, қию, өлшеу 2.2.3.2 бұйым немесе форманың сыртқы түрін жақсартуға арналған жабдықтар мен қарапайым өңдеу тәсілдерін танып білу және пайдалану 2.2.4.1 қауіпсіздік техникасын сақтап және оның маңыздылығын түсіне бастап материалдар мен құралдарды пайдалану 2.3.3.1 өз жұмысын жақсарту туралы қысқаша пікірлер ұсыну, қарапайым пікірлер айту | ||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушыларға көліктің қандай бөлшектерден тұратынын сұрақтар қоя отырып көрсету, дөңгелек не үшін қажет және қалай айналатынын түсіндіру | ||||||
Жетістік критерийлері | -оқушы дөңгелектің не үшін қажет екенін және қалай айналатынын біледі; -оқушы өзінің көлігіне арнап осьпен дөңгелек жасай алады және оны көлігіне орната алады; | ||||||
Тілдік мақсаттар | Талқылауға арналған сұрақтар:
| ||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыныптастардың бірбіріне деген , бірбірініңойына деген, пікіріне деген сыйласымдықты диалогтік оқыту арқылы арттыру. | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетанумен байланысты | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта оқушылар АҚТ дағдыларын дамытпайды себебі, АҚТ технологияларын қолданбайды | ||||||
Бастапқы білім | Оқушылар түрлі материалдармен жұмыс жасау дағдылары бар, көліктерді ажырата алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру бөлімі
ә) оқушыларды түгендеу. Оқушылармен бірге «Көлік құрастыру», «Ось пен дөңгелек» атты мультфильмін қарап сабақ тақырыбын анықтау. Сабақ соңында оқушылар; осьті жасап оған дөңгелекті орнатып, оларды машинаға орнатады | https://www.youtube.com/watch?v=FQpXlVsRo64 көлік құрастыру жайында видео http://www.youtube.com/watch?v=ndT35aqDfAQ ось пен дөңгелек туралы видео | |||||
Сабақтың ортасы
| Сабаққа қажетті материалдар;
(Т,ОТ) Оқушылар әртүрлі көлік құралдарын ( дөңгелектер, осьтер, шасси, шанақ, кабина) бөлшектерге бөліп және қайта біріктіріп жинай отырып (яғни аспаптарды пайдалана отырып), олардың қалай үйлесетіндігі туралы ойлай отырып оқуларын жалғастыратын болады. (Ө,Ж,ОТ) Оқушылар жеке немесе жұппен өздері жасайтын дөңгелектер мен осьтердің құрылымдарын құра отырып, әртүрлі материалдармен тәжірибе жасауды бастайды. (МК,қ) Кіріспе және көрнекілікке сұрақтар қосуға болады, мысалы: Сіз қалай ойлайсыз, дөңгелек пен ось не үшін қажет? Олар көліктің қандай бөлігінде орналасқан? Сіздерше, олар қалай жұмыс жасайды? Осы сұрақтар оқушылардың дөңгелек пен ось құрылымдарымен жасау кезінде олар туралы ойлай алуы үшін, параққа немесе тақтада көрсетілуі мүмкін. Оған кез-келген екі әдістің бірімен қол жеткізілуі мүмкін:
(Ж, Т) Оқушылар жұппен немесе шағын топта бағалауды жақсарту есебімен әртүрлі құрылымдардың сапасын салыстыра отырып, дайындау прогресін (тақтада жазылған) қарастырады және олар бір- бірімен бөліседі. | Дөңгелектер мен осьтер құрылымдарын дайындауға арналған конструкторлар жинағы http://www.nxtprograms.com/NXT2/multi-bot/vehicle/steps.html Дөңгелек сияқты қағаз катушкалар, карточкалық дискілер, ағаш және пластикалық рамалар, ағаш дюбель және осьтерге арналған су ішетін сабан түтікшелер (кесіп алынған және желімделген) үлгідегі әртүрлі бірқатар дөңгелектер немесе шассиге арналған қорапшалар, желім, кішкентай аралар, қысқыштар, қайшылар, қарындаштар, сызғыштар | |||||
Сабақтың соңы | Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар: Өз жұмыстары мен бір-бірінің жұмыстарын сыныптастарға арналған бағалау міндеттері арқылы бағалай алады. Оқушыларға келесі сұрақтарды қоюға болады
…сен жақсы жұмысты көрсеттім деп есептейтініңді | ||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың барысында қабілеті жоғары оқушыға тапсырманы күрделетемін , мысалы; қосымша детальдар қосуын сұраймын | Өзінөзі бағалау, бір-бірін бағалау жүреді | Денсаулық сақтау технологиялары. Интерактивті тақтаны 10-мин артық қолданбау Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет. Бұл сабақта практикалық жұмыс жасау барысында оқушылар орындарынан тұрып жүреді Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелері |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?