Ертегіге арналған музыка. Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.
6 бөлім: Салт-дәстүр және фольклор сабақтың тақырыбы: Ертегіге арналған музыка | Көкшетау қаласы физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||
Күні: | Оқытушының аты-жөні: Магавин А.Б. | |||||||||
Сынып: 2А | Қатысушылар саны: | қатыспағандар: | ||||||||
Осы сабақты оқытудың мақсаты: | 2.1.1.1 түрлі мәдениет пен жанрдағы қарапайым музыкалық материалдарды, ырғақ пен екпінін сақтай отырып жатқа ойнап ән айту 2.1.2.1 ұжымдық музыкалық орындауға әрбір орындаушының жеке үлесін ескере отырып, басқа қатысушылардың орындауының маңыздылығын түсінуді көрсету 2.4.1.1 өз жұмысын жақсарту мақсатында пікір айту және ұсыныстар енгізу | |||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар: Әжем айтқан ертегі әнін үйренеді Ертегі кейіпкерлерінің дыбыстарын аспаптардың көмегімен жаңғыртады Қарапайым тілді қолдана отырып музыка туралы ойын айта алады | |||||||||
Жетістік критерийі | Ертегі кейіпкерлеріне сай дыбыстарды ұжымдық жұмыста жаңғырта алады Қарапайым тілді қолдана отырып музыка туралы ойын жеткізе алады | |||||||||
Пән аралық байланыс | Қазақ тілі-мақал мәтелдермен жұмыс, ертегі мазмұнын айту Өнер пәні бейнелеу өнері компонентіменмен байланыс | |||||||||
Құндылықтар | қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік; | |||||||||
АКТ дағдыларын дамыту | ||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пән лексикасы мен терминологиясы: дәстүрлер, әңгіме, халық; Талқылауға арналған сұрақтар: - бұл мақалда қандай ой айтылған? - ертегідегі кейпкерлерге қандай сипаттама бере аласың? | |||||||||
Алдыңғы сабақ деңгейі | Оқушылар кейбір дәстүрлі әндері мен, әңгімелерінен, қазақ халқының шығармашылығы мен билері туралы біледі. Алдыңғы бөлімдерден оқушылар әртүрлі музыканы жасап, орындап, тыңдап және әр музыкаға анализ жасайды. | |||||||||
Жоспар | ||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған міндеттер | Ресурстары | ||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу Оқушыларды топтарға бөлу Топтарға мақал мәтелдер таратып беру
өнер көкке жеткiзер.
Өлеңшiнiң сөзi алтын.
Топтарыңда талқылап 2 минут уақыт ішінде мақалды жаттап алыңдар Бейне материалмен жұмыс Оқушылар «Өнер» халық ертегісін көреді Оқушылар ертегі кейіпкерлерін ажыратып топтар бойынша кейіпкерлерді бөліп алады. Музыкалық ұрмалы аспаптардың көмегімен дыбысты шығарады Әр топ музыкалық аспаптармен дайындаған дыбыстарын сыныпқа ұсынады «Әжем айтқан ертегі!» Ерте, ерте, ертеде деп басталды кешегі. Түнгі үйқыға кетерде әжем айтқан ертегі Ұзақ тыңдап жатыр ем қызық ертек екен деп Көзім іліп кетіпті әжемменнен еркелеп. Қ-сы: Хей! Әжем айтқан ертегі 2-рет Биіктере ертеді, бақытты жан етеді. Сол ертектің жалғасын анық көрдім түсімде Түсті көріп болған соң қайран қалдым өмірге. Шырқап әнге шертеуі ұнап бала көңілге Әжем айтқан ертегі кайрат берді өмірде. Рефлексия: «Есте қалған сәт» Оқушылар шеңбер бойымен отырып, сабақтың барысында есінде қалған сәтпен бөліседі | Синтезатор аспабы Мақал-мәтелдер қабырғаларда ілініп тұрады. https://www.youtube.com/watch?v=WCUUT4oHAlI халық ертегісі «Өнер күші» https://www.youtube.com/watch?v=GUfJmuS6riI
әннің мәтіні | ||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||
Күрделендіре отырып дамыту – сіз қалай қолдау көрсеткіңіз келеді? | Бағалау – оқушылардың білім деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Құндылықтар Пән аралық байланыстар АКТ байланыс | ||||||||
Жақсы мағыналы жауаптарды іріктеу. Кейбір оқушылардан кейіпкерге сай дыбыс шығарған уақытта бақылау немес көмектесу Кейбір оқушыларға жауап берген кезде көмек көрсету | Оқушыларды топтық жұмыс барысында бақылау Оқушылардың музыканы қалай қабылдағанын тыңдау және қарау Өз ойларын қаншалықты жеткізе біледі. Рефлексия барысында оқушыларды бақылау | сабақты бастамас бұрын, оқушылардың осы тапсырмаға қатыса алатынына көз жеткізу. | ||||||||
Талқылау Сабақ/Оқу мақсаттары орындалатын болды ма? Оқушылар бүгін немен танысты? Оқыту атмосферасы қандай болды? Өз жоспарлағанымды күрделендіре отырып дамытуды қолдануға болама? Мен уақыт есебін сақтадым ба? Мен өз жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неліктен? |
| |||||||||
Қорытынды бағалау Екеуінің қайсысы жақсы өтті (талқылау және оқу, және білім деңгейі)? 1 Оқушылар мультфильм көрген соң, ертегі кейіпкерлерін сомдаған уақытта дыбыстарды жақсы жаңғырта білді 2. Оқушылар мақал-мәтелдерді қызуғышылықпен оқып мағынасын бір-біріне түсіндірді. Сабақты екеуінің қайсысы жетілдірер еді (талқылау және оқу, және білім деңгейі)? 1: 2: Менің келесі сабағымда қамтылатын осы сабақтан сынып немесе жеке тұлға туралы не меңгердім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?