Механизмді суреттер. Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 А-бөлім: Менің мектебім

Мектеп: Көкшетау қаласындағы, физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кенесарина Д.С.

Сынып: 2

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Механизмді суреттер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.6.1

өзіндік және жинақталған тәжірибелер

негізінде қабылданған шешімдерді қолдау үшін ақпаратты жинақтай отырып, шығармашылық идеяларын шығару және дамыту

2.1.7.1

бастапқы білімдері негізінде жоспарлауды және модельдеуді бастау

 Сабақ мақсаттары

Оқушылар механизмді суреттермен танысады және өзіндік және жинақталған тәжірибелер

негізінде шығармашылық жұмыс орындайды.

Бағалау дескрипторлары

 

Жылжымалы суреттердің қалай жасалғанын және қандай материалдардан жасалғанын анықтайды;

Қызықты жылжымалы сурет жасайды;

Берілген үлгілерді көркем безендіріп, қолданады;

Бөлшектерін берік біріктіреді.

 Тілдік мақсаттар

 

  • Бағыт, жоғары, төмен, артқа, алға, оңға, солға;
  • Әрекет, тарту, итеру, қозғалтқыш, ілмек;
  • Білікке кигізу, қосу, қозғалу, айналу;
  • Қатырма қағаз, желім;
  • Нысандар, бет;

 Құндылықтарды

 дарыту

 

 

Құрмет көрсету;

Сыныптастарымен ынтымақтаса жұмыс істеу;

Сыныптасының ойын құрметтеу және тыңдау;

Бір-бірлеріне көмек көрсету.

 Пәнаралық

 байланыстар

Дүниетану.

Математика.

 АКТ қолдану

 дағдылары

Бұл сабақта АКТ дағдылары қолданылмайды

Бастапқы білім

Қозғалмалы кітаптың алғашқы парағын жасадық.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Оқушылармен амандасау.

Оқушылардың көңілдерін сабаққа аудару.

Сабақтың ортасы

7 мин

25 мин

2 мин

1-тапсырма.

Жұптық жұмыс:

Оқушыларға көлемді қозғалмалы механизімі бар ашық хаттың тағы бір бпарағын көрсету. Барлық оқушылар жұптасып, жұмыстың қалай орындалғанын және оның қалай қозғалатынын талқылайды.

Топтық жұмыс:

Жптарында алқылап болған соң, жұптар топтасып, топтарында талқылайды. Топтарында талқылап болған соң, екі топтан бр-бр оқушыдан ортаға шығып, өз ойларын түсіндреді. Бұл тапсырманы оқушылар механизмді суретті өздері жасап көру үшін ақпарат жинақтай отырып қолданады.

Дескрипторлар:

  • жұпта өз ойын айтады;
  • жұмыстың қалай орындалғанына пкір қосады;
  • топтық талқылауға араласады;
  • өз ойын нақты айтып, ынтықмақтаса жұмыс жасайды.

Шығармашылық жұмыс:

Шығармашылық жұмысты орындау үшін оқушылар мұғалімнің презентациядан көрсетіп отырған барлық кезеңдерді орындайды. Бұл жолы оқушылар соңғы қоңыраудың суретін бейнелеп, кітаптың соңғы парағын жасайды.

1-кезең: А4 пішінді қатырма қағазды дәл ортасынан бүктеп, ашықхаттың мұқабасын дайындау.

2-кезең: Екінші А4 пішінін алып, суреттегідей 4 бөлікке бүктеу.

Сергіту сәті:

Ал, балалар тұрайықАлақанды ұрайық.Оңға қарай иіліпСолға қарай иіліп.Бір отырып, бір тұрыпБір тұнығып алайық.

3-кезең: Дайын болған жолақтың бір жағына тарату материалдарында ұсынылған суреттердің біреуін тағдап, желммен жабыстырыңыз.

4-кезең: Жабыстырған бейнені түрлі-түсті қарындаштармен немесе фломастерлермен бояңыз. Жұмысты әр түрлі суреттермен дейнелеңіз(мысалы, шарлар, гүлдер, ленталар және т.б.)

Шығармашылық жұмысты орындау барысында оқушыларға үшкір және өткіір заттармен жұмыс істей барысында қауіпсіздік ережесін сақтау керектігн ескеріп отыру қажет.

Дескрипторлар:

  • жұмысты орындау үшін бірнші тапсырмадан алған білімдерін қолданады;
  • жұмыстың орындалу кезеңін сақтайды;
  • суреттерді көркем бояйды;
  • жұмысты ұқыпты орындайды;
  • қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

3D көлемінде жасалған ашықхаттың үлгісі

Презентация

Презентацияның 1-ші беті

Презентацияның 1-ші беті

http://bilimdiler.kz

/bastaush/14476-sergitu-satteri.html

Презентацияның 2-ші беті

Презентацияның 2-ші беті

Қайшы, желім, қатырма қағаздар, түрлі-түсті қарындаштар, фломастерлер және т.б.

Сабақтың соңы

2 мин

2 мин

Өзін-өзі бағалау

«Мен үшін....».

Оқушылар сынып қабырғаларында ілініп тұрған смайлдардың жанына тұрып, өздерін бағалайды.

Қызықты, түсіндім

Сұрақтар пайда болды

Қиын болды

Әр оқушы өзінің жұмыс орынын жинастырады.

Қабылғада ілініп тұрған әр түрлі смайликтер

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қосымша тапсырма.

Оқушыларға бір-біріне көмек көрсету керектігін ескеру.

Сыныптың қабырғасында ілініп тұрған смайликтердің жанына тұрып, өздерін бағалау.

Желім, үшкір және өткір заттармен жұмыс істеу барысында мндетті түрде қауіпсіздік ережесін ескеру.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу