Қағаздан жасалынған қуыршықтар. Музыка, 2 сынып. Сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1А-бөлім: Өзім туралы | Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Карипжанов М.С. | |||||||
Сынып: 2 | Қатысқандар саны:12 Қатыспағандар саны: | |||||||
Сабақ тақырыбы | Қағаздан жасалынған қуыршықтар | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.3.2.1 жұмысты жасауға әсер ететін факторларды анықтай отырып, әр түрлі өнер, қолөнер, дизайн түрлерінің кейбір сипаттамаларын танып білу және сипаттау 2.2.3.1 қарапайым әдістер арқылы материалдар мен компоненттерді біріктіру, қосу, жинақтау, формасын келтіру, белгілеу, қию, өлшеу 2.3.1.1 қарапайым тілді дұрыс қолданып идеяларды ұсыну | |||||||
Сабақ мақсаттары | -қарапайым қозғалмалы қуыршақтар жасайды сыныптастарымен тәжірибесін бөліседі. | |||||||
Бағалау критерийлері | -өлшейді, белгілейді, қияды, пішінін жасайды, біріктіреді,. -идеяларды ұсынады. | |||||||
Тілдік мақсаттар
| Талқылауға арналған сұрақтар:
Неге ….. айта аласың ба?
…олар мына жерді желімдеп, мынаны неге тіккенін | |||||||
Құндылықтарды дарыту
| Сыныптасының пікіріне сыйластықпен қарау. Құндылықтарды дарыту диалогтік оқыту арқылы жүзеге асады (қуыршақтың құрылымын талқылау, басқада ойыншықтарды). | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Музыка; ойыншықтарға дауысберу арқылы. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бұл сабақта АҚТ технологиясын қолдану дағдылары дамымайды. | |||||||
Бастапқы білім | Жансыз заттар жайында 1 сыныпта алған білімдеріне біледі. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы | - оқушылардың көңілін сабақтың тақырыбына аудару. - оқушылармен бірге сабақтың мақсатын анықтау. - күтілетін нәтиже: оқушылар қарапайым жолмен қозғалмалы қуыршақ жасап сыныптастарымен тәжірибесін бөліседі. | Видеоға сілтеме https://www.youtube.com/watch?v=0Luh1xUJ19E | ||||||
Сабақтың ортасы
| Қолғап қуыршақтар жайында видео қарау. Сыныпқа сұрақ: -Мультфильм не жайында болды? -Жасалған қуыршақтарды қалай тірілтті? -Декорация неден жасалған? Ұ, Қ) Белгілі бір ойыншықтардың қозғалысын қалай келтіретініне назар аудара, барлық сыныппен шолу жасау. (мысалы, қуыршақтар, қолғап қуыршақтар, қарапайым механизмдер) (Ж) Оқушылар қарапайым тәсілдермен анимацияланатын ойыншықтар мен қуыршақтарды мысалы, қолдарымен немесе қозғалыс үшін біріктіру/түйістіру жерлері сияқты қарапайым механизмдердің көмегімен жасайды.. (Ж, Қ) Тапсырмаға дайындықты аяқтағаннан кейін оқушылар әріптесімен немесе парталас көршісімен ойыншықтың/қуыршақтың қалай қозғалатынын және олардың қандай дағдылары дамығанын мысалы, кесу, желімдеу, тізу туралы пысықтайды. Олар осы ойыншықты/қуыршақты неге таңдағандарын және оның неге тартымды екенін талқылайды. Сергіту сәті (Ұ, Қ) Оқушыларға нәтижелерімен бөлісу үшін сұрақтар қойыңыз және оқиғада өз қуыршақтарын дыбыстар мен музыканың түрлерін қалай қолдануды тапсырыңыз | Жұлдызқұрт http://www.enchantedlearning.com/crafts/butterfly/paperchaincater/ Қағаз пакеттен жасалған қолғап қуыршақ http://www.enchantedlearning.com/crafts/puppets/paperbag/ Қуыршақ-марионетка http://www.enchantedlearning.com/crafts/Ballerina.shtml http://www.enchantedlearning.com/crafts/puppets/ Қағаз пакеттер, әр түсті қағаздар, шаблондар, көз сияқты кішкентай элементтер, түрлі түсті қарындаштар немесе қаламдар, қайшы, желім, жіп,сірге(шплинт),тескіш Сергіту сәті https://www.youtube.com/watch?v=XWKvb1zV_ws | ||||||
Сабақтың соңы | Оқушылар жұмыстарын критерилер бойынша анықтайды: --өлшейді, белгілейді, қияды, пішінін жасайды, біріктіреді,. -идеяларды ұсынады Тақырыпты бекіту сұрақтары: -Сырт пішіні, ол …? -Қандай өнермен біз бүгін таныстық? (дпи). Сабақ соңында рефлексия: -мен бүгін білдім… -қызықты болды… -қиын болды… -мен үйрендім… -менің жасағым келді… | |||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Дифференциация: Тапсырманы таңдауда – оқушылар жасағысы келетін ойыншықтарды өздері таңдап алады; Өзіне сенімсіз оқушыларға көмектесу, рухтандыру. | Критерилер бойынша өздерін бағалайды | Денсаулық сақтау технологиялары интерактивті тақтаны 10 минуттан көп қолданбау. Сергіту сәті. Техника қауіпсіздігін сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?