Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін алмастыру тәсілімен шешу. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.4С Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер және олардың жүйелері | Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Татиева Л.Б., Мамырай А. | |||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін алмастыру тәсілімен шешу | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.2.19 теңдеулер жүйесін алмастыру тәсілі және қосу тәсілі арқылы шешу. | |||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар: Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін алмастыру тәсілмен шешу. | |||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы: теңдеулер жүйесін алмастыру тәсілі арқылы шешеді. | |||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| |||||||
Құндылықтарды дарыту | «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына: топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде жауапкершілік, үздіксіз оқу құндылықтарын дарыту. | |||||||
Пәнаралық байланыстар | Есептер шығару арқылы жүзеге асырылады. | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||
Бастапқы білім | Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің анықтамасын білу; бір айнымалыны екінші бір айнымалы арқылы өрнектей алу; бір айнымалысы бар сызықтық теңдеулерді шешу дағдылары. | |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
1-Сабақтың басы 2 мин 8 мин | Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындығын қадағалау. Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алу Жылдам диктант | CLIL -әдісі: Екі шағын топқа бөліп, екі басшы сайлау.
| Қосымша 1. | ||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 20-мин | Топтық жұмыс. Нұсқаулықты пайдаланып, есепті шығар Тік төртбұрыштың ұзындығы енінен 4 см ұзын, ал оның периметрі 36 см. Тік төртбұрыштың ұзындығы мен енін табыңдар. Кері байланыс беру. Ауызша Жұптық жұмыс: Қосымша 3 есебін шығару ҚБ: өзара жұптық бағалау Жеке жұмыс Оқу мақсатына сай есеп шығарту: 1497 (1,2,3) Оқу мақсатына сай мәселе есептер шығару №1501-1502 Өзіндік және мұғалімнің бағалауы | Қосымша 2. Қосымша 3. Алдамұратова Т.А. 6 сынып Математика 2015 | ||||||
Сабақтың соңы 3 мин | Оқушылар мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды. Қандай жағдайда екі айнымалысы бар теңдеулер жүйесі алмастыру тәсілімен қалай шешілетінін айтып беріңдер. Үйге тапсырма:№ 1498, 1№503 | Алдамұратова Т.А. 6 сынып Математика 2015 | ||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады. Өзіндік жұмыста қиындатылған тапсырма дайындап жеке оқушыларға беремін | ҚБ қолданып ӨЖ бағалаймын | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды