Алгебралық өрнектерді түрлендіру. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Алгебралық өрнектерді түрлендіру | Мектеп: | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақ тақырыбы | Алгебралық өрнектерді түрлендіру | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.1.9 алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіреді | |||||||||
Сабақ мақсаттары | Алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіреді | |||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар сабақтағы терминдерді қолданып, функционалды сауатты сөйлейді. Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| |||||||||
Құндылықтарды дарыту
| Адамгершілікке, бір-бірінң пікірін тыңдауға, бағалауға үйрету | |||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика және геометрияның есептері талқыланады | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация, электронды тақта | |||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар алгебралық өрнектерді қосу, азайту және көбейтуды, ұқсас мүшелерді біріктіруді біледі. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыру - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу - үй тапсырмасын тексеру | |||||||||
Сабақтың ортасы 18 минут 2 минут 20 минут 20 минут 10 минут | Жеке жұмыс А деңгейі Жақшаларды ашыңдар: Әріптің қандай мәндерінде алгебралық өрнектің мағынасы болмайды: Ортақ көбейткішті жақша сыртына шығарыңдар: Сергіту сәті Оқушылармен жаттығулар жасалады Жұптық жұмыс В деңгейі Тура теңдік болатындай етіп, жақшалар қойыңдар: Жақшаларды ашып, ұқсас қосылғыштарды біріктіріңдер: Өрнекті ықшамдаңдар: С деңгейі Өрнектің мәнін табыңдар:
Топтық жұмыс Оқушылар үш топқа бөлінеді Бірінші топқа: Әсем үш сан ойлады. Оның біріншісі а саны. Ал екіншісі бірінші санның 40%-ын құрайды. Үшіншісі екінші санның 175%-індей. Әсем ойлаған сандардың арифметикалық ортасы қандай сан? Екінші топқа: Саяхатшылар бірінші күні баруға тиісті s км қашықтықтың -ін, екінші күні бірінші күнгі жолдың -сін жүрді. Қалғанын үшінші күні жүрді. Саяхатшылар үшінші күні неше км қашықтықты жүруі тиіс. Үшінші топқа: Тік бұрышты параллелепипедтің бір төбесінен шығатын қырларының ұзындықтарының қосындысы 40 см. Оның биіктігі n см, ені одан екі есе, ал ұзындығы 5 есе ұзын. Тік бұрышты параллелепипедтің көлемін табыңдар. Қалыптастырушы бағалау | |||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақ соңында оқушылармен «аяқталмаған сөйлем» рефлексиясы жүргізіледі: - мен білмейтін едім.... - мен бүгін білдім....... - маған бүгін ұнады...... - маған бүгін қйындық туғызды..... - менің білгім келеді.... Үй жұмысы (дидактикалық материалдар) | |||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі, жұптық, жеке және топтық жұмыстар жасалады | Оқытудың әр этапында қалыптастырушы бағалау жүргізіледі, сабақ соңында жазбаша қалыптастырушы бағалау жүреді. | Сергіту сәтінде оқушылармен дене жаттығулары жасалады. | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты дұрыс қойылған. Оқушылардың барлығы дерлік ОМ қол жеткізе алды. Сабақта саралау элементтері жүрді (деңгейлік тапсырмалар). Уақыт кезеңдерінде кішкене ауытқулар болды. |
| |||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Деңгейлік тапсырмалар оқушылардың белсенділіктерін арттыруға септігін тигізді. 2: Топтық және жұптық жұмыстар арқылы оқушылар белсене жұмыс жасап ғана қоймай бір-бірінің пікірлерін тыңдап, құрметтеуге үйренді. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Тапсырмалар түрлі ойындар арқылы берілсе оқушылардың белсенділіктері одан да арта түседі. 2: Практикалық тапсырмалар көбірек берілсе оқушылардың қызығушылықтары артады. Сабақ барысында оқушылардың белсенділіктер жақсы болды, топтық жұмыстың практикалық тапсырмаларын орындаған кезде оқушылардың белсенділіктері арта түсті. Келесі сабақтарымда практикалық тапсырмаларды көбірек беруге тырысамын. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?