Тура пропорционалдық шамалар. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары № 4
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Базарбаева Г.Н. | |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 6.1.1.2 қандай шамалар тура пропорционалдық болатынын түсіну, мысалдар келтіру, есептер шығару; | |
Сабақ мақсаттары |
| |
Бағалау критерийлері | Оқушылар:
3) Өзіне-өзі бақылау жасай білуге жаттығады; | |
Тілдік мақсаттар | Оқушыларға: Арнайы лексика және терминология Шамалар, тура пропорциналдық, кері пропорционалдық Диалог жүргізу мен жазуға қажетті сөздер қоры Тура пропорционалдық шамаларды анықтай білу... | |
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың бір-бірін сыйлауға, математикалық тілде сауатты сөйлеуге, өз ойларын нақты жеткізе білуге баулу. Оқушыларды ұқыптылыққа, дәлдікке тәрбиелеу. Оқушылардың ойын жеткізе білуін және ой өрісін дамыту, шығармашылықпен жұмыс жасауға дағдыландыру. | |
Пәнаралық байланыстар | Физика, география, биология, қоршаған өмірмен байланыстыру | |
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |
Бастапқы білім | Пропорция, пропорцияның негізгі қасиеті |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылығын ояту (Білу және түсіну) 5 минут | Ұйымдастыру. (Амандасу, сыныпты түгендеу, сынып оқушыларының сабаққа дайындығын тексеру) 1. Стартер «Не білеміз?» Мақсат: Оқушылардың өткен тақырып бойынша білімдерін тексеру. 2. Оқушылармен диалог жүргізіп, сабақ мақсаттарын бірлесіп қою. Мақсаты: Бүгінгі сабақта қандай тақырыппен танысатындарын және оны өмірмен қалай байланыстыруға болатынын анықтауға жетелеу. | Қосымша № 1. Қосымша №2. |
Сабақтың ортасы Мағынаны ажырату (Қолдану және талдау) 30 минут | 4. Жаңа сабақпен таныстыру. Мақсаты: Шамалар арасындағы тәуелділік түрінің қандай болатынымен таныстыру.
5. Топта зерттеу жүргізу. (Сынып оқушыларын 4 топқа бөлу.) Мақсаты: Берілген пікірлерді талдап, оның ішінен тура пропорционалдық шамаларды анықтау. Бағалау: «Бас бармақ» бойынша әрбір топтың пікірлерді талдауына баға беру. 6. Демалыс сәтін өткізу. (Көздеріне жаттығу жасату. 1.Ең алыс нүктені тауып оған 1-2 секунд қарау. 2. Содан кейін ең жақын нүктеге қарау. Осы жаттығуды бірнеше рет қайталау) 7. Жұппен жұмыс. Мақсаты: Шамалар арасындағы тәуелділікті көрсететін кесте мен график бойынша қысқаша қорытынды жаза білуге үйрету. Бағалау. Жұптар арасында критерийлер бойынша бағалау өткізу. 8. Жеке жұмыс. ( Қалыптастырушы бағалау жұмысы ) Мақсаты: Өткен тақырыпты қаншалықты меңгергенін байқау және келесі сабақтағы түзету жұмысының бағытын анықтау.
| Оқулық: Алдамұратова Т.А. 6-сынып, 2-бөлім, 51-53 беттер Қосымша №3. Қосымша №4. Тексеру. Топтар жалпы сыныпқа өз жұмыстарының қорытындысы туралы хабарлама жасайды. Қосымша №5. Тексеру. Жұптар бірін-бірі тексереді. Қосымша №6. Тексеру. Өзін-өзі дайын жауаптары бойынша тексеру және өз жұмысына рефлексия жасау Кеспе қағаздармен таратып беру.
|
Соңы 3 минут | 1) Сабақты қорытындылау. 2) Үйге тапсырма. Тура пропорционалдық шамалар туралы қосымша материалдар дайындап келу. | Презентация |
Қорытынды 2 минут | 2) Рефлексия. «Нысана» бойынша оқушылардың бүгінгі өткен тақырыптарын қорытындылау. Қосымша № 7. | Стикерлер арқылы өз ойларын жазу. |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Сабақта барлық оқушыларға жағымды әсер ету үшін жағдай жасалды. Оқушылардың зерттеушілік қасиеттерінің дамуына, өзара бірлесіп жұмыс атқаруына, бірін-бірі тыңдап, көмекке келу немесе сөз саптау, түсініктеме беру, сурет арқылы беруге баса назар аударылады. | |||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?