Сандардың бөлінгіштігі. Жай және құрама сандар Бөлінгіштік белгілері. Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5 сыныпта өтілген материалдарды қайталау | Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы НЗМ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сабазова Б.Ч | |
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | |
Сабақ тақырыбы: | Сандардың бөлінгіштігі. Жай және құрама сандар Бөлінгіштік белгілері. | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | сандардың бөлінгіштік белгілерін есеп шығаруда қолданады, жай және құрама сандарды ажырата алады, бөлінгіштік белгілерін қолданып, көбейткіштерге жіктейді. | |
Сабақ мақсаттары: | 5сыныпта өтілген материалдарды еске түсіреді, 6сынып материалдарын меңгеруге дайындық, білімдерін толықтыру | |
Жетістік критерийлері | Білу және түсіну. Бөлінгіштік белгілерді, жай және құрама сан анықтамасын біледі Білімін қолдану. Көбейткіштерге жіктегенде белгілерді қолданады | |
Тілдік мақсаттар | Көбейткіш, жіктеу, бөлінгіштік бегілері, жай сан, құрама сан | |
Құндылықтарды дамыту | Жауапкершілік пен өзара силастық, оқулықтан білім алу, ынтымақтастықпен жұмыс істеу | |
Бастапқы білім : 5 сынып бағдарламасындағы барлық материалдар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | ||
Сабақтың басы
| 6 сыныпта оқытылатын математика пәні, оқулығымен таныстыру. Алда тұрған міндеттер мен жоспарлардың ерекшелігін талдау. 5мин | ||
Сабақтың ортасы | І. Өткенді қайталау 10мин «Миға шабуыл» А) Топтық жұмыс: І-ІІ-ІІІ-ІV топқа бөлу І- топ: Зерделілер( сары түс)ІІ - топ: Ойшылдар (қызыл түс)ІІІ - топ: Тапқырлар (жасыл түс) ІV-топ: Зеректер (көк түс) В) Әр топ 5 сынып бойынша өтілген материалдарды еске түсіріп, шағын постер даярлайды. С) « Галлерея» стратегиясы бойынша өзара жұмыстармен танысып, сұрақтарын қояды. Д) Сұрақтарға жауап береді, мұғалім толықтырады ІІ. Сандардың бөлінгіштігі. Жай және құрама сандар Бөлінгіштік белгілерін қайталау: 15мин Презентация бойынша жұмыс «Математикамен қалай достасуға болады?» (Өр кеңестен соң тапсырмалар орындау) 1-кеңес: «Табысқа талпын» 2-кеңес: « Мұқият бол» 3-кеңес: «Ережені еске сақта» 4-кеңес: «МАТЕМАТИКАМЕН ДОСТАСАЙЫҚ» 5- кеңес: « Оқулықпен дос бол» ІІІ. Кері байланыс: «Математикалық волейбол» 5мин 1. Натурал а - санының бөлгіші дегеніміз не?2. 12 - санының бөлгіштерін ата3. Қосындының бөлінгіштігі4. Натурал а - санының еселігі деген не?5. 7 - санының еселіктерін ата6. Көбейтіндінің бөлінгіштігі7. Натурал сандардың бөлгіштер жұптарының көбейтіндісі неге тең?8. Натурал санның ең үлкен бөлгіші неге тең?9. Айырманың бөлінгіштігі Ой қорыту: Сабақты қорытындылау: 1) Әр қадам бойынша жеткен жетістіктер. 2) әр оқушының жетістіктерін бағалау 3) Алдыңғы күндерге мақсаттар белгілеу 2мин | ||
Сабақтың соңы | ІV.Үйге тапсырма: Ережелерді қайталау Рефлексия «3Н»: 3мин Нені білдім, нені үйрендім -кері байланыс | ||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| ||
Әр оқушымен жекелей жұмыс жасау. Зерттеу қорытындыларынан есептер. Қосымша аудандарды зерттеу туралы тапсырма | |||
Сабақ бойынша рефлексия |
| ||
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
:
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?