Шамаларды берілген қатынаста бөлу; Математика, 6 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1А Қатынастар және пропорциялар | Мектеп: | |||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Шамаларды берілген қатынаста бөлу; | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.2.6 шамаларды берілген қатынаста бөлу; | |||||||||||||||
Сабақ мақсаты: | Оқушылар шамаларды берілген қатынаста бөлуді есептер шығаруда қолдана алады. | |||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||
Тілдік мақсаты: | Оқушылар: Шамаларды берілген қатынаста бөлуді түсінеді, ауызша тапсырмаларды орындай алады. Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз: қатынастар,санды бөлу,беріген шаманы берілген қатынаста бөлу. | |||||||||||||||
Құндылықтар: | Айналасындағыларға сыйластықпен қарау, сабақта жоспарланған іс-әрекеттерге жауапкершілікпен қатысу. | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | ||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақтаны презентация көрсету кезінде қолдану. | |||||||||||||||
Бастапқы білім | Сандардың қатынасы, пропорция, тура және кері пропорционалдық. | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин | I. Ұйымдастыру:
| Презентация 1-3 Слайд | ||||||||||||||
5 мин 10 мин 8 мин 10 мин 8 мин | II. Қайталау. Ауызша. Мақсаты : Өткен сабақта өткен тақырыпты қайталау, еске түсіру. III. Жаңа тақырыпты оқыту: Тексеру тапсырмалары: Мақсты : Оқушыларды берілген сандарды берілген қатынаста қалай бөлу теориясымен таныстыру. Жаңа тәсілмен танысу үшін оқушылар мына тапсырманы орындайды. Оқушыларға, екі дос арасында 60 кәмпитті 2:3 қатынасында қалай бөліп алар еді деген сұрақ қойылды. Достардың біреуі – ? кәмпит Достардың екіншісі – ? кәмпит - осындай тапсырманы орындай алар ма едік?
Санды берілген қатынаста бөлу ережесі: 60 санын 2 : 3 қатынасында бөлу үшін, 60 -ты қатынастың мүшелерінің 2 + 3 қосындысына бөліп, нәтижені қатынастың әрбір мүшесіне көбейтеміз.
IV Топтық жұмыс. Мақсаты: Берілген санды берілген қатынаста бөлу ережесі тақырыбын бекіту. – Әрбір топ жоғарыдағы алгоритмді қолдана отырып, өздері тапсырмалар ойластырады, басқа топпен алмастырады. Топтар бір-бірін бағалайды. V Жұптық жұмыс Үш деңгей бойынша тапсырмалар орындайды. Мақсаты: Оқушының берілген материалды қандай деңгейде меңгергенін бақылау. 1 деңгей
2 деңгей
3 деңгей
VI Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалау
| Презентация 4-8 Слайд Презентация 9-14 Слайд Қосымша 1
Қосымша 2 | ||||||||||||||
Сабақтың аяғы 2 мин | Рефлексия: - не білдің, не үйрендің? - не түсініксіз? - ары қарай қандай жұмыс қажет? Үй тапсырмасы: 1.3 1 деңгей № 64,67, 2 деңгей № 65, 67, 69 | Қосымша 3 Математика оқулығы 6 сынып ТА.Алдамұратова, ТС.Байшоланов | ||||||||||||||
Дифференциация Жұптық жұмыста мүмкіндігі жоғары оқушыларға қиындығы жоғары, шығармашылық, логикалық тапсырмалар ұсынылады. | Бағалау Жыл бойында мұғалімнің қалыптастырушы бағалау арқылы, топтық, жұптық және жеке жұмысты орындау нәтижелері бақыланады.
| Денсаулық және ТҚ сақтау | ||||||||||||||
Сабақ бойынша кері байланыс
| ||||||||||||||||
Жалпы баға: Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?