Ондық бөлшектерді азайту және қосу. Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В: ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану | ДББҰ «Назарбаев Зияткерлік мектептері» филиалы «Семей қаласындағы Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі» | ||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Сеиткулова Г.А., Турсынгазин Н.С. | ||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны | |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Ондық бөлшектерді азайту және қосу | ||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.27 Ондық бөлшектерді азайту және қосу | ||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Ондық бөлшектерді бағандап азайту және қосу алгоритмін құрады және қолданады | ||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты оқыту | ||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Ондық бөлшекке қолданылатын амалдардың алгоритмін түсіндіреді Лексика және терминология:
| ||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Құрметті топтық жұмыстар арқылы дарыту, топ ішіндегі бір бірін бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту | ||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | география – картадағы ара қашықтықты масштаб арқылы есептеу | ||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Видеороликтарды қарау | ||||||||||||||
Бастапқы білім | Ондық бөлшек. Натурал сандарды алу және қосу. Сан разрядтары | ||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||
Сабақ басы 5 минут | Ұйымдастыру кезеңі Тапсырма. Берілген санды алдымен 0,8-ге арттырды, 0,32-ге кемітті, артынан 2,54-ге арттырды да, 3,2-ке кемітті, соңында, 9,601-ге арттырып, 34,39-ға кемітті. Нәтижесінде 55,111 шықты. Бастапқыда қандай сан берілді?
Оқушыларға сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын құуды ұсыну | Смыкалова Е.В. Математика. Сборник задач | |||||||||||||
Сабақ барысы 4 минут 4 минут 4 минут 8 минут 5 минут 10 минут | Білімді өзектелендіру Ондық бөлшектерді пайдаланып өрнекте:
Бір-бірінің жұмысын бағалау критерийлері бйынша тексеру (жұптық жұмыс):
Мұғалімнің қызметі: оқушы басқа оқушының жұмысын тексеру арқылы өз жұмысын тексеру дағдысын қалыптастыру мақсатында бір-бірінің жұмысын тексерту; артынан тапсырма нәтижесін жұппен (топпен, сыныппен) талдау. Тапсырма қорытындысы бойынша рефлексия: оқушыларға өз жұмысындағы қателік не себепті болғандығын түсіндіруді ұсыну. 1.Амалдарды орында: (өз бетінше)
2. Жұптық жұмыс: сандар бағандап қосу және азайту алгоритмін түсіндіру.
Жаңа материалды оқу Оқушыларды төрт-төрттен топтарға бөлу. 1. «Ондық бөлшектерді бағандап қосу және азайту» тақырыбы бойынша видеоматериал ұсыну. 2. Көрсетілім нәтижесі бойынша талқылау ұйымдастыру
3. Топтық жұмыс: Оқушыларға ондық бөлшектердің қосудың (азайтудың) алгоритмін құрастыруды ұсыну (постер) және ортақ алгоритмді құра отырып, топ жұмыстарын тақтада талдау.
Білімді бастапқы бекіту №845. Теңдеулерді түсіндіре отырып шеш: №846. Теңдік орындалатындай етіп үтірлер мен нөлдерді орналастыр. Есептеулер арқылы, пайда болған теңдіктерді дәлелде
Оқушылар тапсырманы жеке орындап, артынан өз шешімін сыныпқа ұсынады.
Өз білімін тексеру Өзіндік жұмыс 1. Өрнек пен оның нәтижесінің арасындағы байланысты көрсет:
2. Қайықтың өзен ағысының бойымен жүзгендегі жылдамдығы 4,6 км/сағ, ағыс жылдамдығы 0,8 км/сағ. Қайық жылдамдығын тап.
3. Теңдеуді шеш: Бір-бірін тексерудегі критерийлер Тапсырма 1.
Тапсырма 2.
Тапсырма 3.
| Дорофеев Г.В., Петерсон Л.Г. Математика 5 класс, часть 2 Дорофеев Г.В., Петерсон Л.Г. Математика 5 класс, часть 2 http://bilimland.kz/ru/content/lesson/11197-slozhenie_i_vychitanie_desyatichnyx_drobei Дорофеев Г.В., Петерсон Л.Г. Математика 5 класс, часть 2 Александрова В.Л. Математика 5 класс. Контрольные работы в новом формате | |||||||||||||
Сабақ соңы 5 минут | Сабақ қорытындысы. Рефлексия
Үй тапсырмасы:
| Дорофеев Г.В., Петерсон Л.Г. Математика 5 класс, часть 2. | |||||||||||||
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ні қолдану Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||||||||||
Талқылау мен өз бетімен оқу арқылы топ, жұп ішінде жұмыс жасау | Бір бірінің жұмыстарын тексеру | «Үкі» жаттығуы (көзге арналған гимнастика) | |||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар ҚКФ-ын өз беттерімен қорытып шығарды Сабақты жақсарт уға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Тақырып негізіне бағыттайтын есептер Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Оқушылармен жекелей жұмыс, оқушылардың деңгейін анықтау |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?