Жай бөлшектерді қосу және азайту. Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ № 3-4 | Алматы қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Мергенбаева Маржан Қуандыққызы | |||||||||||||||||
Сыныбы: 5 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді қосу және азайту. | |||||||||||||||||
Сабақтың түрі | Жаңа сабақ | |||||||||||||||||
Осы сабақта күтілетін нәтижелер: | Оқушылар жай бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындай алады. | |||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сілтеме: | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2А бөлім: Жай бөлшектерге амалдар қолдану. | |||||||||||||||||
Сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: | 5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 5.1.2.18 бөлімдері әр түрлі бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; | |||||||||||||||||
Бағалау критерилері: |
| |||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Оқушылар жай бөлшектерді қосу және азайту амалдарын орындай алу. | |||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік мақсат: Жай бөлшекті қосу мен азайтуға қатысты ұғымдар мен терминдерді түсінеді және қолданады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Қосу - Сложение - Addition Азайту - Вычитание - Subtraction Алым - Числитель - Numerator Бөлім - Знаменатель - Denominator Жай бөлшек – Обыкновенные дроби – Simple fractions Дұрыс бөлшек – Правильная дробь – Proper fraction Бұрыс бөлшек - Неправильная дробь – Improper fraction Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - бөлімдері бірдей екі бөлшекті қосу (азайту) үшін ,... керек; - бөлімдері әртүрлі екі бөлшекті қосу (азайту) үшін,... керек; - толықтауыш көбейткішті табу үшін ,... керек; - бірінші бөлшектің толықтауыш көбейткіші ... болады; | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау, академияық шыншылдық, сыни тұрғыдан ойлау. | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Информатика | |||||||||||||||||
Акт қолдану дағдылары | Интерактивті тақта, презентация, мини ақ тақтайшалар. | |||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Сандардың ең кіші ортақ еселігін білу, жай бөлшекті, дұрыс және бұрыс бөлшектерді білу. | |||||||||||||||||
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған іс-шаралар | Дереккөздер | ||||||||||||||||
|
| http://www.math.com/school/subject1/lessons/S1U4L3GL.html worksheets adding and subtracting fractions | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||
Жұптық жұмыс арқылы оқушылардың бір-біріне түсіндіруі, топтық жұмыс арқылы оқушылардың қабілеттерін анықтау. | Шапалақтау, басбармақ, сабақ барысында қолдау, мадақтау. | Интерактивті тақтаны сабақ барысында қолдану уақытын асырмау. Көз жаттығуларын жасау. | ||||||||||||||||
Қорытындылау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты нығайтуы мүмкін (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе оқушылар туралы не білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?