Аралас сандар мен жай бөлшектерді салыстыру (есептер шығару). Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Аралас сандар мен жай бөлшектерді салыстыру | Мектеп: Алматы қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Таукебаева Г.О. | |||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақ тақырыбы | Аралас сандар мен жай бөлшектерді салыстыру (есептер шығару) | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.2.16 жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; | |||||||||||
Сабақ мақсаттары | Бөлімдері бірдей және әр түрлі бөлшектерді салыстыра алады; Алымдары бірдей және әр түрлі бөлшектерді салыстыра алады; Алымдары мен бөлімдері әр түрлі бөлшектерді салыстыра алады; Аралас сандарды салыстырудың негізгі қасиеттерін біледі; | |||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар жай бөлшектер мен аралас сандар тақырыптарына сәйкес терминдерді қолданып, ауызша сипаттай алады. Пәнге тән терминология: бөлімі-знаменатель – denominator алымы – числитель– numerator бүтін бөлігі – целая часть – integer бөлшек- дробь – fraction аралас сан– смешанное число- mixed number салыстыру – сравнение - comparing | |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | - өмір бойы білім алуға бейімделеді; -Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру; | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Тұрмыстағы есептермен байланысы көрсетілген. | |||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентациялар және ноутбуктар қолдану | |||||||||||
Бастапқы білім | Бөлшектер және аралас сандар, олардың негізгі қасиеттері | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы Жаңа тақырыпты баяндау сабағы 2 минут | Амандасу Сабақ мақсаттары айтылады. Топқа бөлу. Оқушылар әр түрлі фигураларды алып, оған бірдей тақырыптарды табу арқылы жұптарын табады. | Түрлі түсті қиылған фигуралар | ||||||||||
Жұппен жұмыс 5 минут | ||||||||||||
Сергіту сәті 5минут | «Жемістер жаттығуы» | |||||||||||
Жеке жұмыс 15 минут | Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Оқу мақсаты: 5.1.2.16 жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру;
Бағалау критерийі: оқушы жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыра алса, оқу мақсатына жетті деп есептейміз. Ойлау дағдысы: Блумның түсіну, қолдану таксономиясы бойынша есептерді шығару
Бағалау дескрипторы:
1) 2) 3) 4) 5) 6) | Таратпа материалдар | ||||||||||
«Ең жылдам топ» топпен жұмыс 10 минут | Есептер шығару 1-жаттығу Егер екі бөлшектің бөлімдері тең болса, онда алымы үлкен бөлшек артық болады. Дұрыс Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емес
Дұрыс Дұрыс емес Дұрыс Дұрыс емес
2-жаттығу Бөлшектердің әр тобынан ең кішісін таңдаңыз.
| |||||||||||
Сабақты бекіту 3 минут | Қосымша видео материал көрсету | |||||||||||
Аяқталуы 3 минут | Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» 3 минут Үйге тапсырма 1 минут Оқулық , №943-945 | |||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Оқушыларға саралау жұмыстары көбінесе жеке жұмыс бөлімінде беріледі. Сабақтағы саралау тапсырмаларын А,В,С деңгейлі тапсырмаларды алумен шектеліп қана қоймай, қосымша ғылыми тақырыптарды да беріп отырамын. | Бағалауда Блумның 6 таксономиясы бойынша бағалағанды дұрыс деп есептеймін. Қосымша 1 бағалау парақшасының үлгісі көрсетілген. | Оқушыларға қауіпсіздік техникасы жайлы айтып отырамын, циркуль, сызғыш, қарындаш, қаламсапты дұрыс пайдалануы ескертіледі. | ||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Қосымша 1
Сыныбы |
|
| |||||||||||||||||||
ТАӘ | Теория қайталау | Үй жұмысы |
|
|
|
|
|
| |||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?