Шамалар арасындағы тәуелділік. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Қозғалысқа, егіннің түсімділігіне берілген есептер | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||
Тақырыбы: | Шамалар арасындағы тәуелділік | |||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 4.5.1.2** есептерді шығаруда егіннің түсімділігі, ауданы мен массасы шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану 4.5.1.1 есепті сызба, алгоритм, дөңгелек диаграмма, график түрінде модельдеу | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | •шамалар арасындағы тәуелділікті орнату және түсіндіру; •модель бойынша есепті құрастыру; •есептерді шешу алгоритмі кезеңдерін айту; •есептер мен олардың шешімдерін салыстыру; | |||||||||||||||||
Ғылыми тіл |
| |||||||||||||||||
Құндылықтар | Өзіне өзі құрмет, өмір бойы білім алу | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | жаратылыстану | |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | |||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | шамалар арасындағы тәуелділікті біледі | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы | (Ұ) Кіріспе тапсырма. Сыныппен «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісін қолдану арқылы ұжымдық жұмыс ұйымдастыру. Әр оқушыға нөмірлері жазылған ақ қағаздың парақтарын және оны кеудеге жабыстыруға арналған скотч тарату. Оқушылар өз парағын алып, оған өзінің атын, тегін жазады және оны кеудесіне бекітеді. Оқушылар «бірінші, екінші» болып санайды. Топтардағы бірінші нөмірлер ішкі шеңбер, екіншілер — сыртқы құрады. Екі топтағы ішкі және сыртқы шеңбердің оқушылары жұптар құрады. Белгі беру арқылы оқушылар жұптар- да бір-біріне таратпа қағаздарында жазылған сұрақтарын жарты дауыспен қояды (жолдасына көрсетпей). Егер жауап дұрыс болатын болса, кеудесіне бекітілген параққа есептің шешуін жазады. Егер сұраққа қате жауап берілсе, онда параққа ештеңе жазылмайды. Бұл әрекет оқушылар өздерінің алғашқы орындарына қайта оралғанша қайталанады. Кері байланыс ретінде сұрақтар қою: — Барлығы неше дұрыс жауап болды? — Барлығы неше қате жауап болды? — Тапсырмаларды неліктен орындай алмады деп ойлайсың? | №1-2-слайдтар Таратпа қағаздар | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
|
| ||||||||||||||||
(Ө) Қайтала Алдымен тіктөртбұрыш тәрізді гүлзардың ауданын, содан соң әр квадратына 9 шырайгүл отырғызылатыны белгілі болса, 500 шырайгүлдің көшетінің қанша жерге жететінін табу. Жауабы: Шешуі:80 · 55 : 9 = 4400 : 9 = 488 (шырайгүл) Жауабы: гүлзарға 488 шырайгүл кетеді. Сабақтағы материалды игерудің деңгейін оқушыларға берілген бағалау критерийлері бойынша өзара бағалауы арқылы тексеру, ол үшін оқушылар ауызша кері байланыс береді. Ал, эмоционалдық деңгейін білу үшін сабақ соңында «Бас бармақ» әдісін қолдану. Белгілер: бас бармақ жоғары бағытталса, «жақсы», көлденең бағытталса, «қалыпты», төмен бағытталса, «алаңдаушылық» деген мағынаны білдіреді. | №10 слайд №11 слайд | |||||||||||||||||
Кері байланыс |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?