Бір бағытта қалып қоюға берілген есептерді шығару. Математика, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: Қозғалысқа, егіннің түсімділігіне берілген есептер | Мектеп: | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар саны: | Қатыспаған оқушылар: | ||||||||||||||||
Тақырыбы: | Бір бағытта қалып қоюға берілген есептерді шығару | |||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 4.5.1.9 бір-біріне кездесу және қарама-қарсы бағыттағы қозғалыс/ артынан қуып жету, бір бағыттағы қалып қою қозғалысына берілген есептерді арифметикалық және алгебралық әдіспен шешу | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | •шамалар арасындағы тәуелділікті орнату және түсіндіру; •модель бойынша есепті құрастыру; •есептерді шешу алгоритмі кезеңдерін айту; •есептер мен олардың шешімдерін салыстыру; | |||||||||||||||||
Ғылыми тіл |
| |||||||||||||||||
Құндылықтар | Өзіне өзі құрмет, өмір бойы білім алу | |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | жаратылыстану | |||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта | |||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | шамалар арасындағы тәуелділікті біледі | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті | Ресурстар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы | (Т) Кіріспе тапсырма. Топтық жұмыс. Әр топқа есептер және сызбалар беріледі. Оқушылар есептер мен сызбаларды сәйкестендіріп, есептер жазылған парақтарды тақтаға не қабырғаға іледі. Тапсырманы орындап болған соң оқушыларға екі есепті салыстыруға уақыт беру. Сұрақ қою: -Бірінші есепте жылдамдықты қандай амалмен таптыңдар? Неліктен? (бірінші есепте қуып жететін пойыздың жылдамдығын табу керек, ол артық сондықтан қосу амалымен табамыз). – Екінші есепте жылдамдықты қандай амалмен таптыңдар? Неліктен? (өлшем бірлік ең алғаш рет кездескенін сұрау. (2 га, 25 ар) – (бұл есепте алдында келе жатқан баланың жылдамдығын табу керек. Ол кем. Сондықтан азайту керек). -Соңғы есепте берілген жылдамдықтардың орнын ауыстырыңдар. -Не шықты? (жаңа есеп — бір бағытта қалып қоюға берілген есеп). - Есептің шешуі жаңа есепке сәйкес келе ме? (жоқ. Кездесу болмайды). - Жаңа есепті шығару үшін не қажет? (басқа формуланы қолдану керек). -Бұрын ар, гектар туралы естідіңдер ме? Қайдан? | №1-2-слайдтар Таратпа қағаздар | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
|
| ||||||||||||||||
Сабақтың соңы Кері байланыс |
|
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?