Тапсырмаларды шығарудың әртүрлі әдістер. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі: Жиындар.Пікірлер.

№ 152 сабақ.

Мектеп:

7

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Шахманова А.

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Тақырыбы:

Тапсырмаларды шығарудың әртүрлі әдістері

Оқу мақсаты:

(Оқу бағдарламасының

ұзақ мерзімді

жоспарына сәйкес)

3.4.4.1 «мүмкіндіктер тармағы» туралы түсінігі болу,күнделікті өмірде кездесетін түрлі жағдаяттар мен есеп шығаруда қолдану.

3.4.2.2 кестелер және графтар құру әдісімен логикалық пайымдауға берілген есептерді шығару

3.5.2.5 деректерді жинақтау,жүйелеу және диаграммалар мен пиктограммалар қолданып салыстыруды жүзеге асыру.

Сабақтың

мақсаты:

Барлық оқушылар жасай алады:

Тапсырмаларды әртүрлі әдістермен шығара алады.

Оқушылардың көпшілігі:

Логикалық тапсырмалардыкестелер сызу,графтар,диаграммалар құру,талдау ағашын салу арқылы шығаруға болады.

Оқушылардың кейбіреулері:

Диаграмма,пиктограммалар қолданып салыстыруды жүзеге асырады

Ғылыми тіл

Оқушылар кестелер мен графтар арқылы логикалық есептер шығарады.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Логикалық есептерді шығарудың қандай әдістері сендерге белгілі.

Құндылықтар

Өмір бойына білім алу

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, көркем еңбек.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы меңгерілген білім

Сандар жиыны.Ішкі жиындар

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Оқушылардың жоспарланғаніс-әрекеті

Ресурстар

Жағымды психологиялық ахуал.

Сабақтың басы

«Мен ешқашан...»

Қатысушылар кезекпен «Мен ешқашан...» деп басталатын сөйлем айту керек. Мысалы, «Мен ешқашан парашютпен секіріп көрген жоқпын». Қалған қатысушылар бұл фраза өздеріне қатысты болмаса, саусақтарын бүгіп отырады, яғни олар парашютпен секірген болса. Бұл ойында кімнің өмір тәжірибесі ерекше болса, тәжірибесімен .

Кіріспе тапсырма.

(Ұ.Ж).

Оқушыларға үйде логикалық есептер ойлап келуге тапсырма берілген. Оқушылардың дайындаған логикалық есептерін тыңдау, шешімін табу. (Әр түрлі қызықты тапсырмалар болуы мүмкін)

Бағалау: Отшашу арқылы бағалау

Оқушыла Оқушыларды геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу.

1- тапсырма. «Мұхиттарға саяхат».Ж)

Ең алдымен оқушылармен мұхиттар туралы не білетінін сұрау. (Оқушлар өздері білетін мәліметтерді, түрлі деректерді ортаға салады)

(Тапсырма: Солтүстік мұзды мұхитының ауданы- 13 млн.кв.км. Үнді мұхитының ауданы -75 млн.кв.км. Атлант мұхитының аудан- 93 млн.кв.км.Тынық мұхитының аудын 179 млн.кв.км.)

Берілген тапсырма ақпаратты пайдалана отырып диаграмманы, кестені қолдануға ,салыстыруға бағытталған. Берілген ақпаратты 1- топ кесте, 2- топ диаграмма, 3- топ диаграмма түрінде көрсетуге тапсырма беру. Тапсырма орынадалған соң топ жетекшісі топтарға елші ретінде барып өзінің жұмыстарын баяндап, дәлелдеп береді.

Слайдқа қарап өздерінің жұмыстарын сәйкестендіреді, толықтырады.

Бағалау: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» арқылы бағалау

Тапсырмалары бар 3 таратпа қағаздар, қайшы желім, түрлі- түсті қағаздар.

3-6 слайд

Сергіту сәті

2- тапсырама «Диаграмма құрастырайық»

.Ж).Оқушыларға тапсырманы оқып,берілген тапсырманы қандай тәсілмен орындау ыңғайлы болатынын сұрау.Тапсырманы орындау үшін әр топқа күн шуағы бейнеленген қағаздарды тарату.Алғашқы әріптерді қолдана отырып,шуаққа кезекпен көлдер атауларын белгілеуді сұрау. Оқушылар қай көлдің ең үлкен және қай көлдің ең кіші екендігін анықтағаннан кейін,өз таңдауы бойынша диаграмма құруды сұрау .Олардан диаграмманың қандай түрлері белгілі екендігі сұралады.Бірнеше жұптаың диаграммаларын тақтаға жауаптарын салыстыру үшін ілу. Жұптардың жұмыстарын бағалауды сұрау.

Бағалау: Бағдаршам арқылы бағалау

«Алдар көсе» киносының әуенімен билеу.

3-тапсырма Шығарып көр. (Ө)

Нанның үстіне колбаса,сыр, қызанақта қандай тәсілдермен қоюға болады. Барлық тәсілдерді қарастырып көр. Жеке оқушылардың жауаптарын тыңдау. Қалып қойған тәсілдерді толықтыру.

Сөздік бағалау: «Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!»

4- тапсырма «Бақшада» ойыны.

(Ж.Ж) Ойланып көр.

Айнұрда алма бар,Айжанда алмұрт бар, анар, құлпынай бар.Мерейде алмұрт және алма,Асанда осы айтылған жемістердің бәрі бар. Берікте қарбыз және құлпынай бар. Егер олар себетке әр түрлі жеміс салатын болса, себетке кім қандай жеміс салады?

Әртүрлі тәсілмен шығарып көр.

Бағалау: Қол шапалақтау арқылы бағалау.Кімнің жауабы дұрыс деп есептесе содан кейін қол соғады.

5- тапсырма Орындап көр

Әжей күн сайын ботқа пісіреді және демалыс күндері бәліш пісіреді.

Дүйс.

Сейс.

Сәрс.

Бейс.

Жұма

Сенбі

Жекс.

тары

гречка

күріш

гречка

тары

гречка

бәліш

160г

180г

120г

180г

160г

180 г

800г

Әжей дүйсенбі күні әрқайссынан 1 кг дақылдар және тары сатып алды. Диаграммада алынған заттардық қалай жұмсалатыны көрсетілген. Сен 1)диаграммаға күн сайын жұмсалатынын, 2)қалғанын көрсетіп жаз.

Өзара бағалау (Жұмыстарын алмастырып, тексереді, жұлдазша арқылы бағалайды. )

8 слайд

9- слайд

10-11 слайд

12-13 слайд

14-15 слайд

Сабақтың соңы

Рефлексия

«Плюс, минус, қызықты»

Бұл рефлексияны ауызша да, жазбаша да орындауға болады. Жазбаша орындау үшін үш бағаннан тұратын кестені толтыру ұсынылады. «Плюс» бағанына сабақта ұнаған кезеңдердің барлығы жазылады. «Минус» -оқушының пікірінше, бұл ақпарат ол үшін керексіз, пайдасыз. «Қызықты» бағанына оқушылар қызығушылық тудырған деректер мен әдістерді, ол туралы басқа дерек көздерінен көбірек білгісі келгендіктері туралы жазады.

Плюс

Минус

Қызықты

Сабақта барлығы ұнады: сабақ мазмұны, жұмыс түрлері

Ұнамады, түсініксіз болып қалды

Барлық деректер мен әдістер қызықты

Таратпа қағаздар

17 слайд



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу