Көптаңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту және бөлу. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2В бөлімі: Көп таңбалы сандармен амалдар орындау | Мектеп: Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 28.11.2016ж | Мұғалімнің аты-жөні:Шамиганова РМ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 «В» | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Көптаңбалы сандарды бір таңбалы сандарға жазбаша көбейту және бөлу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | MM 3.3 Сандарды жазбаша көбейтуді «баған», бөлу «бұрыштап» жазу; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Көптаңбалы сандарды жазбаша біртаңбалы санға көбейту мен бөлуді орындау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерилері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар | ИКТ, қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Ауызша есептеу дағдыларын дамыту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы -5мин | І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық: Математика керек әр күнге, Математика қажет өмірде . Математиканы оқимыз, Миымызға тоқимыз. ІІ: Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау «Сөзжасам» ойыны ГЛОРТМИА Алгоритм не үшін керек? Қандай агоритмдерді білесіңдер? Кеше қандай тақырыппен таныстық? Сабақтың таұырыбы мен мақсатын хабарлау. ІІІ.Мұғалім өзі сабақтың мақсаты мен жетістік өлшемдерін айтады. | Карточка | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы-10мин 5мин 8мин 7мин | ІҮ. Жаңа тақырыпты түсіндіру. «Дұрыс, бұрыс» ойыны Мұғалім көбейту мен бөлуге байланысты пікірлер айтады. Оқушылар дұрыс не бұрыс карточкаларын көтереді.
Көптаңбалы саның бір таңбалы санға бөлу алгоритмін еске түсірейік.
312 :3 бөліндінің мәнін қандай тәсілмен шығара аламыз? (ауызша есептеу дағдысын тексеру) 312:3=(300+12):3= 300:3+12:3=104
Есеп шығару Туристтер бірінші күні 320 м, ал екінші күні одан 2 есе артық жол жүрді. Туристтер екі күнде неше м жол жүрді? (метрді километрге айналдыр) Диффереренциация: 1-топ Себетте Х саңырауқұлақ болды, одан 20 саңырауқұлақты алып, содан соң 24 саңырауқлақты салғанда саңырауқұлақтар саны 45 болды. Бастапқыда себетте қанша саңырауқұлақ болды? (ж -20) +24 =45 2-топ Бір балада 26 дәптер болып еді, ол тағы Х дәптер сатып алды. Ол 13 дәптерін досына берді. Өзінде 19 дәптер қалды. Бастапқыда қанша дәптер болған? (26+ x -13) =19 26+x =19+13 26+x=32 X=32-26 X=6 3-топ Алмат бірнеше көкөніс түрін және 12 түрлі жеміс өсірді. Көкөністер санын 2-ге арттырса, ал жемістер санын 3-ке кемітсе, олардың сандары бірдей болады. Алмат неше көкөніс түрін өсірді? a+2 =12-3 a+2= 9 а =9-2 a=7 т: 7+2=12-3 9=9 | Карточка лар, презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы-5мин | Қорытынды.
Рефлексия: Кестені толтыру
| Карточка | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
есеп бөлу арқылы шығаратындай шартын өзгерт және шығар | көптаңбалы сандарды жазбаша көбейту/бөлу тәсілдерін білуін бағалау; | Сергіту сәті Топтық жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?