Айналамыздағы геометриялық фигуралар. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 В бөлімі: Геометриялық фигуралар. Есептер | Мектеп: Назарбаев Зиякерлік мектебі Көкшетау қаласы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтақырыбы | Айналамыздағы геометриялық фигуралар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 3.3.1.2 геометриялық пішіндерді классификациялау
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Геометриялық фигураларды классификациялау | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Геометриялық фигураларды топтай алады | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Текше, тікбұрышты параллелепипед, цилиндр, конус | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, жауапкершілік,өмір бойы білім алу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, дүниетану | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Жазықтық фигуралары туралы біледі | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | Ұйымдастырушылық кезең. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
-Балалар ненің суретін көріп тұрсыңдар? - Бұл суреттер нені білдіреді? - Ендеше, сабақты бастауға дайынбыз ба? /Оқушылардың жауабы/ (Ұ) Сабақтың тақырыбын анықтау. Мақсаты: миға шабуыл, сыни ойлау дағдыларын дамыту.
Фигуралар Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Бағалау критерийлерін шығару.
| А4 форматына жазылған кестедегі есептер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ Ортасы 3 мин 5 мин 3 мин 5 мин 7 мин 5 мин | (Ө, Ж,Ұ) «Топтастыр» Топтық жұмыс. Мақсаты: Жазықтықтағы және кеңістіктегі фигуралардың айырмашылығы мен ұқсастығын анықтау. Оқушылар 4 топқа бөлінеді. /Әрбір топ фигураларды ұқсастығына қарай топтастырады, жіктейді, түсіндіреді/. (МК, Ұ) Теориялық мәлімет. Мұғалім оқушылардың жауаптарын ескере отырып, ақпаратты толықтырады, қорытынды жасайды. Геометриялық фигуралар кеңістіктегі және жазықтықтағы болып екі топқа бөлінеді. Кеңістіктегі фигураларға: Шар, куб, тікбұрышты параллелепипед, конус, целиндр, пирамида, т.б. Жазықтықтағы фигуралар: үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы, т.б. (Т) «Мен зерттеушімін!» Мақсаты: берілген кеңістік фигуралары туралы зерттеу, ақпарат алмасу, өз тұжырымын дәлелдеу. 1-топ: Конус 2-топ: Куб 3-топ: Тікбұрышты параллелепипед 4-топ: цилиндр /Әрбір топ берілген фигураны зерттеп, фигура туралы басқа топтарға түсіндіреді, қажеттілігіне қарай толықтырулар мен түзетулер енгізіледі/. | Слайд А3 форматындағы қағаздар, қима қағаздар, фигуралар Күнделікті өмірде қолданылатын заттар Карточкалар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | «Блоб» ағашында өзін бағалау. Сабақта не ұнады/ ұнамады.... Сабақты қызықты болды..... | «Блоб» ағашы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Сандық түзудің көмегімен есептерді талдау | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті Топтық жұмыс барысында қауіпсіздік ережесін сақтау. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?