Ондықтар ерекшеліктерін түсінуді қолдана отырып көбейту. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлімі Көп таңбалы сандар | Мектеп | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 3 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Ондықтар ерекшеліктерін түсінуді қолдана отырып көбейту | ||||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) | 3.1.2.9 нөлмен аяқталатын үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар нөлмен аяқталатын үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту алгоритмін қолданады. | ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдікмақсаттар
| Оқушылар: Миллион ,миллиард саны және олардың разряд бірліктері мен натурал сандардың қатарындағы орнын біледі. Пәнге тән лексика мен терминология: Бұған кіретіндер:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Миллион сандар, миллард, көп таңбалы сандар, натурал сандар | ||||||
Құндылықтардыдарыту | Өзара сыйластық, жауапкершілік,еңбекқорлық | ||||||
Пәнаралықбайланыстар | Ғылымға кіріспе,дүниетану | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Үш ,төрт таңбалы сандармен ауызша және жазбаша қосу әдістерін есептеулер жүргізе алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Миға шабуыл» 1.29 999-дан кейінгі санды ата. 2. 4 100-ге дейінгі санды ата. 3. 129 999 саннынан 1-ге артық санды ата. 4. 15 000 санынан 1-ге кем санды ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау. -жоғары аталған сангдармен қандай іс-әрекеттер жасауға болады? -Сондықтан сабақтың тақырыбы қандай? | ||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин 10 мин 3 мин | Қызығушылықты ояту. Планшеттермен жұмыс. 14*10 370*100 10*4000 5000*460 100*23 45*1000 Өзара тексеру. 140,370 000, 40 000, 460 000,2300,45000 Дөңгелек сандарды көбейту. Түсіндіру. 600*30*600*5 700*650*4 500 30 8 90 700 *940 *7600 400 70 Тақта алдында өрнектер шығару. 90*4003000*20160*500 7*8000600*9002000*350 Есеп шығару: Үш ауылда барлығы 18 200 тұрғын бар. Бірінші ауылда 4 570 адам, екінші ауылда одан 1 635 адамға артық тұрады. Үшінші ауылда неше адам тұрады? Сызба: 18 200 1-ші2-ші3-ші 4 570 ? 1 635 > ?
Блиц турнир.
| Ламинатталған қағаздар, маркерлер | |||||
Сабақтыңсоңы 2 мин | Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» бағалау
| ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексеружоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Дифференциация-деңгейлік тапсырмалар беру. | «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау
| Сергіту сәті |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?