Ондықтар ерекшеліктерін түсінуді қолдана отырып көбейту. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В бөлімі Көп таңбалы сандар | Мектеп: | ||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: | Қатысқандар Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Ондықтар ерекшеліктерін түсінуді қолдана отырып көбейту | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасынасілтемеу) | 3.1.2.9 нөлмен аяқталатын үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылар нөлмен аяқталатын үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін қолданады. | ||||||
Бағалау критерийлері | Нөлмен аяқталаған сандарға бөлуді біледі; Бөлу алгортмін қолданады. | ||||||
Тілдікмақсаттар
| Оқушылар: Миллион ,миллиард саны және олардың разряд бірліктері мен натурал сандардың қатарындағы орнын біледі. Пәнге тән лексика мен терминология: Бұған кіретіндер:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Миллион сандар, миллард, көп таңбалы сандар, натурал сандар | ||||||
Құндылықтардыдарыту | Өзара сыйластық, жауапкершілік,еңбекқорлық | ||||||
Пәнаралықбайланыстар | Ғылымға кіріспе,дүниетану | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Үш ,төрт таңбалы сандармен ауызша және жазбаша қосу әдістерін есептеулер жүргізе алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Миға шабуыл». Балалар «Планшеттерге» (ламинатталған қаға) жазады. Бұл қандай сан?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын хабарлау. Кері өрнек құрастыр: 40*5 200*3 80*10 60*40 | планшет | |||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 5 мин 10 мин 3 мин | Қызығушылықты ояту. Сызба бойынша өрнекті шығарып, қорытынды жасау. Қорытынды: Сандарды 10-ға, 100-ге, 1000-ға бөлген кезде, санның сонындағы нөлдерден 1-уін, 2-уін,3-уін алып тастау керек. Жұптық жұмыс. Жұптарға өрнектер беріледі. Өрнектерді шығару үшін 2 минут уақыт беріледі. Екі минуттың ішінде қандай жұп ең көп өрнек орындайды. Есеп. Қанат үй жұмысын орындауға отырып, үстел басында 135 минут болды. Оның 36 минутын ол балмұздақ туралы армандады, 25 минут Қанат үйге қандай тапсырма бергенін есіңе түсірді. Балмұздақ туралы армандап отырған уақыттың жартысын ол қаламын іздеді. Сонда Қанат үй тапсырмасын қанша минут орындады? армандады ү. ж. есіңе түсірді қаламын іздеді тапсырманы о. Ауызша есепте. Бұл өрнектердің несі қызықты? Келесі өрнек қандай болуы мүмкін? 9*90 800*8 70*700 6*60 000 Блиц турнир.
| Презентация Қима қағаздар | |||||
Сабақтыңсоңы 2 мин | Рефлексия.
| ||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
«Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау .
| Сергіту сәті |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?