Грамм - масса бірлігі. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Бөлімі: Көбейту және бөлу

№23-сабақ.

Тақырыбы: Грамм - масса бірлігі

Мектеп:

7

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Какимбаева Арайлым Каскырбаевна

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Оқу мақсаты: (Оқу бағдарламасының ұзақ мерзімді жоспарына сәйкес)

3.1.3.4 4 ұзындық (мм, см, дм, м, км)/масса (г, кг, ц, т)/ аудан (см2, дм2, м2/ уақыт (сек,мин, сағ, тәул. ғасыр) бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп түрлендіру.

Сабақтың

мақсаты:

Оқушылардың барлығы:

Ұзындық өлшем бірліктерін біледі.

Оқушылардың көпшілігі:

Шамалардың мәнін салыстыру және олармен амалдар орындайды

Оқушылардың кейбіреулері:

Шамаларды өрнектейді.

Ғылыми тіл

Оқушылар

Массаның өлшем бірліктерін салыстырады.

Пәндік лексика және терминология:

Масса, грамм, тонна

Талқылауға арналған сұрақтар:

Массаның қандай өлшем бірліктері қолданылады?

Құндылықтар

Жауапкершілік,өмір бойына білім алу

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу, көркем еңбек.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы меңгерілген білім

Өрнектер, тонна, грамм

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Оқушылардың жоспарланған іс-әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

5мин

Психологиялық дайындық

«Тілек шоғы» (партадағы көршілер бір-біріне тілек тілейді)

–Ал менің сендерге не тілейтінімді білгілерің келсе, мына өрнектерді шығарып беріңдер

200-25=д   590-490=е  840+130=н

750-150=с    670-600=а   320-310=у

880-770=л    500+400=ы   800-760=қ

-Міне, менің тілегім, басты байлық –денсаулық.

Слайд №1

Тапсырмалар жазылған қима қағаздар

(Ұ.Ж) Математикалық диктант

  • Үшбұрыштардағы сандардың айырмасын тап.(18)
  • Шаршыдағы санның жартысын жаз.(3)
  • Нәтижені дөңгелектегі санға көбейт.(51)
  • Шыққан санға төртбұрыштағы санды қос.(80)
  • Нәтижені алтыбұрыштағы санға бөл. (20)

«Ойлан, тап!»

  • 1 кг темір ауыр ма, 1 кг мақта ауыр ма?

Оқушылардың жауабы тыңдалған соң, интербелсенді тақтадағы тапсырмалар орындалып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.

  • Бұл суреттерге қарап нені табуымыз керек деп ойлайсыңдар? (заттардың салмағын)
  • заттың салмағын білу үшін бізге не қажет?( таразы)
  • қандай таразы түрлерін білесіңдер?
  • Қанеки, бұл заттардың салмағын анықтайық.
  • Бұл өлшем бірліктер қалай аталады? (масса өлшем бірліктері)
  • Массаның қандай өлшем бірліктерін білесіңдер? (кг, тонна)
  • Кг-нан кіші өлшем бірлікті атай аласыңдар ма? (грамм)
  • Грамм, кг, тоннамен нені өлшеуге болады? 1 кг-да неше грамм бар? Кір тастарының массасы қандай болатынын қара.

«Назар аудар!»

1 кг = 1000 г

«Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!» т.б. сөздік бағалау.

Сөздік бағалау «Жарайсың!», « Өте жақсы!», «Керемет!» т,б.

Слайд №2

Интербелсенді тақта

Слайд №3

Слайд № 4, 5, 6

Интербелсенді тақта

Слайд №7

Сабақтың ортасы

30мин

(Т.Ж).

Төмендегі массаларды алу үшін қандай кір тастары қажет екенін білуді ұсыну. Тапсырманы орындау үшін, оқушылар кір тастарын қолданады. Тапсырманы оқу, бірақ оны қалай орындауды оқушыларға түсіндірмеу, оларға іс-әрекет жоспарын өздері ойлауға мүмкіндік беру.

Тапсырманы орындап болған соң, топтардың нәтижелерін салыстырады. Нәтижелер әр түрлі шыққан жағдайда, неліктен әртүрлі шыққанын сұрау.

«Жұлдызша» арқылы бағалау

.Ж) (Сен және мен» ойыны

Жұптағы 1-оқушы көрсетілген өлшем бірлікті өсу ретімен жазса, 2-оқушы кему ретімен жазып шығады. Әр оқушы қалай орындалғанын түсіндіреді.

«Жұлдызша» арқылы бағалау

(Ө.Ж) Тиісті өлшеммен сәйкестендір. Оқушылар суретте көрсетілген заттардың массаларын тиісті өлшем бірлігімен сәйкестендіру керек. Оқушылар өмірлік тәжірибелеріне сүйене отырып және 1 грамм масса туралы түсініктері бойынша, шай, шоколад тақтасының массасы граммен берілетінін, ал бір себет алма мен сиырдың массасы килограммен, ұшақтың массасы тоннамен берілетінін анықтай алады.

«Жұлдызша» арқылы бағалау

(Ж.Ж) Түрлендір.

Оқушыларға көрсетілген өлшем бірліктеріне сай өрнектеу ұсынылады. Тапсырманы орындау үшін оқушылар масса өлшем бірліктерінің ара қатынасын еске түсіріп алады.

«Жұлдызша» арқылы бағалау

Слайд № 8, 9

Слайд №10

А4 форматты қағаздағы таратпалар

Слайд № 11

Тапсырма жазылған таратпалар

Слайд № 12

Тапсырма жазылған таратпалар

Сабақтың соңы

5 мин

Кері байланыс.

Оқушылардан осы сабақта қандай жаңалықтармен танысқанын сұрау. «Сиқырлы таяқша» ойынын жүргізу. Ортаға 4 оқушы шығып, 3 таяқ тасталады. Оқушылар музыка ырғағымен айналып жүреді, тоқтағанда таяқшаны алып үлгеру керек. Таяқсыз қалған оқушыға біреуі тақырып аясында сұрақ қояды. Осылай таяқ саны кеміп, соңында жеңімпаз анықталады.

Таяқша

Қосымша ақпарат

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы

Жұптардың өзара сөйлесулерін бақылап, тыңдап жүру барысында тапсырманы орындауға қиналатын оқушыларға қолдау көрсету.

Оқушыларды сөздік бағалау

«Жұлдызша» арқылы бағалау

Өмір қауіпсіздігінің ережелері.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу