Сандармен амалдар орындау. Математика, 3 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Математика 1В бөлімі-Көбейту және бөлу.Есептер Күні: Сынып 2 | ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы Мұғалімнің аты-жөні: Сабитова А.С. Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | |||||||||||||
Тақырыбы |
Сандармен амалдар орындау | |||||||||||||
Оқу мақсаттары | 3.1.2.4 бір таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындау және тексеру | |||||||||||||
Сабақ мақсаты | Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады. | |||||||||||||
Бағалау критерийлері | Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін біледі; Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін түсінеді; Бір таңбалы санға қалдықпен бөледі және тексереді; | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Қалдықпен бөлінеді, қалдықсыз бөлінеді, | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | |||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны Топтарға әртүрлі сандар және амалдар жазылған парақшалар ұсынылады, оқушылар өз жұбын табады.
Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақта Қима карточкалар | ||||||||||||
8-ге бөлінетін сандарды табу; өсі ретімен орналастыру, шыққан сөзді оқу және тақырыппен байланыстырып өз ойын айту.
21 : 8 =2 (5 қалдық), тексеру – 2 * 8 + 5 =21
Бейнекөріністі қарау, талдау Оқушылыр топта 4 адамнан отырады. Әр топқа бірнеше түрлі фигуралар таратылады. 1 топ – шаршы - 17 дана 2 топ- үшбұрыш – 22 дана 3 топ – дөңгелек – 27 дана 4 топ - тік төртбұрыш - 26 Нұсқаулық:
(Оқушылар өз ойларын, болжамдарын ортаға салады.)
(Ө,Қ)Өздік жұмыс. Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданыу. Дәптермен жұмыс Қалдықпен бөлуді орында және тексер 12 : 5 = 30 : 8 = 15 : 2 = 57 : 8 = 20 : 6 = 84 : 9 =
Тақта арқылы бір-бірін тексереді | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут 8 минут |
| |||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут |
-Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды.
| Шапалақтау арқылы | ||||||||||||
Қосымша ақпарат. | ||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
| Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау. |
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?