Көпбұрыштардың периметрі мен ауданын табу. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Пән:Матматика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 С бөлім «Аудан және периметр» | Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||
Күн Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И. | |||||
Сынып: 2А | Қатысқандар:17 Қатыспағандар саны: 0 | ||||
Сабақтың тақырыбы | Көпбұрыштардың периметрі мен ауданын табу | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.3.3.1 Көпбұрышты фигуралардың ауданы мен периметрін тіктөртбұрыш пен шаршының ауданы, периметрі формуласын қолдана есептеу | ||||
Сабақ мақсаттары | Көпбұрыштың түрін атау, көпбұрышты фигуралардың ауданы мен периметрін есептеу формулалаларын пайдаланып орындайды. | ||||
Бағалау критерийлері | Шаршы мен тіктөртбұрыштың ауданы мен периметрін табу формулаларын біледі; Көпбұрыштың периметрін есептей алады. | ||||
Тілдік мақсат
| Аудан, периметр, ара қашықтық ,метр, шаршы метр, ар, гектар,тікбұрыш,үшбұрыш, көпбұрыш, бесбұрыш,алтыбұрыш ұзындық, ен, қабырға, бет, үлкенірек, ең үлкен, кіші, ең кіші, бөлім, алаң, корт. | ||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барысында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, жұптасып тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады. Татулық, достық, сезімдерін қалыптастыру. | ||||
Пәнаралық байланыстар | Берілген тақырыпқа байланыст танысытырылым және өздік жұмыстарын орындау арқылы АКТ пәнімен байланыс орнайды. | ||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Мектеп айналасының ауданы мен периметрі | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||
Сабақтың басы | (Ұ) Оқушылармен шеңбер құру. Ойға толсын санамыз, Бестік болсын бағамыз. Баласындай бір үйдің, Тату болсын арамыз. | ||||
Сабақ ортасы
| (Ұ,ОТ) Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды үш топқа бөлу,әр топтың топбасшыларын таныстырады. 1 – топ: Үшбұрыш. 2 – топ: Төртбұрыш. 3 - топ: Шаршы. (Ұ,ОТ) Көпбұрыштың периметрі – оның қабырғалары ұзындықтарының қосындысы. Әр топтың басшыларына арналған. 20 ұпай. Берілген алгоритм бойынша қай топ басшысы дұрыс және бұрын шаршы салып,периметрін табады. Шаршы салу алгоритмі: 1.Түзу сыз; 2.Оның бойынан 3 см кесінді өлшеп,сал; 3.Кесіндінің ұшынан тік бұрыш сал; 4.Оның қабырғасынан 3 см кесінді өлшеп сал; 5.Кесінді ұшынан тік бұрыш сал; 6.Оның қабырғасынан 2 см кесінді өлшеп,сал; 7.Кесінді ұшынан тік бұрыш сал. №2 - 20 ұпай.Есеп құрастыр және шығар: Қалам – 56 теңге Дәптер - ?, 40 теңге арзан Шешуі: 50-40 = 10 Барлығы - ? Жауабы: Дәптер 16 теңге тұрады. Шешуі: 50+(56-40) = 66 Жауабы:Барлығы 66 теңге №3 – 30 ұпай. Өрнекті жаз және оның мәнін тап: 50+а а = 9;42; 50+9 = 59 50+42 = 92 76-а а = 4;40; 76-4 = 72 76-40 = 36 №4. «Кім жылдам?» ойыны. 30 ұпай 60+а = 65 49-а = 43 97-а = 7 №5.Математикалық диктант.30 ұпай 90+2 97+33 95+41 93+5 9+6 86+3 82+41 83+52 8+6 8+7 74+46 47+53 73+64 7+7 9+9 (Ұ,ОТ) «Білсең қағып ал» ойыны:- Доппен екі амалмен шығарылатын есептерге байланысты мысалдар мен сұрақтар қою арқылы ойнату.- Көпбұрыштың периметрін табу үшін қандай амал қолданамыз? | Таныстырылым Постер, маркер. | |||
Сабақтың соңы | Кері байланыс. | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Қабілеті төмен оқушыларға жұппен жұмыс орындау барысында қабілеті жоғары оқушылармен жұптастыру. | Оқушыларға берілген тапсырмалар арқылы әр баланың сабақты қаншалықты қабылдағанын бақылаймын. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?