Мектеп айналасының ауданы мен периметрі. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 С бөлім: « Геометриялық фигуралар.Периметр.Аудан» Күні: СЫНЫП: 2 | Көкшетау қ.ФМБ Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімніңаты-жөні: Қатысқандардың саны: Қатыспағандардың саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Мектеп айналасының ауданы мен периметрі | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.3.1.3 көпбұрыштардың, қоршаған әлем заттарының ұзындықтарын өлшеу және периметрді Р= (а+в) ·2, Р = а · 4, Р=а+в+с, тіктөртбұрыш ауданын S=a·b, шаршы ауданын S=a2 табу формулаларын жалпылау, құрастыру, қолдану 2.3.1.4 периметрі және белгілі қабырғалары бойынша фигураның белгісіз қабырғасын табу | |||
Сабақ мақсаттары |
| |||
Бағалау критерийлері |
| |||
Тілдік мақсаттар
| Периметр, ұзындық, ені, қоршаған орта заттар,т.б. сөздер мен сөз тіркестерін, математикалық терминдерін қолданады. | |||
Құндылықтарды дарыту | - құрмет; - ынтымақтастық; -өмір бойы білім алу | |||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану пәнімен байланысты | |||
Алдыңғы меңгерілген білім | Геометриялық фигураның периметрін таба алады | |||
Жоспар | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||
Басы 5 мин | І.Ұйымдастыру бөлімі.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. (Ұ, Т) «Сен маған, мен саған» ойыны Мақсаты: көбейту мен бөлуді қайталау, жылам есептеу дағдыларын дамыту. Оқушылар екі шеңбер құрып, бір –біріне қарама-қарсы бағытта тұрады. Бірі - сыртқы, екіншісі – ішкі шеңбер. Ішкі шеңбер өз орындарында тұрады. Ал, сыртқы шеңбер сағат бағытында айналып отырады. Мұғалім 9 санын айтса, ішкі шеңбер 9 дын көбейту кестесін сыртқы шеңбердегі оқушылардан сұрайды. Шеңбеердегі оқушылар бір рет айналған соң оқушылар орын ауыстырады да бөлу амалы бойынша есеп жасырады. Мысалы: 27/9=3. Осылайша бірнеше рет ойналады. -Балалар, көбейтуді басқа қандай амалмен ауыстыруға болады? (қосумен) Мысал арқылы түсіндіреді. - Ал, геометриялық фигуралардың барлық қабырғасын қосу арқылы нені табуға болады? (оның периметрін) -Ендеше, бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?Қалай ойлайсыздар?
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. Бағалау критерийлері шығарылады. | слайд | ||
Ортаңғы 5 мин 15 мин 3 мин 7 мин 2 мин | (Ұ, МК) Фигураның периметрін табу. Мақсаты: фигураның периметрін формулалар арқылы табу. Оқушыларға флипчартттар таратылып беріледі. Мұғалім тапсырманы оқиды, оқушы флипчатқа жауабын жазуы тиіс.
/Әрбір сұрақтан соң, оқушылар формуласын жазады, түсіндіреді, тақтадағы дұрыс жауаппен тексереді, білімдерін бекітеді. Мұғалім оқушыыларды ауызша бағалайды/. (Т) Мектеп ауласының периметрін анықтау. Мақсаты: өмірмен байланыс орнату, заттар мен денелердің периметрін анықтау. Мұғалім оқушыларды үш топқа бөледі. 1-топ: Футбол алаңының периметрін анықтайды; 2-топ: гүл алаңының периметрін анықтайды; 3-топ: ойын алаңының периметрін анықтайды. (әрбір топтың спикері тағайындалады. Әрбір топқа А3 форматындағы қағаз, маркерлер, өлшеуіш құралдар беріледі). /Тапсырма орындалған соң, сыныпқа келіп, топтар өз жұмыстарын қорғайды да, постерлерімен ауысады/. Топтық жұмыс төмендегі дескрипторлар бойынша бағаланады.
Жоғарғы балл-5 балл. (Т) Кері есеп құрау. Мақсаты: Берілген есепке кері есеп құрауға дағдылану. Белгісіз қабырғаны табу. Постерлерімне ауысқан топтар берілген есепке кері есеп құрайды да, "Галерея" әдісі бойынша келесі топқа тапсырады. Келесі топ, белгісіз қабырғаны табады. Формулалар арқылы көрсетеді. Соңында, постер өз тобына тапсырылады. Бұл топ есепті тексеріп, екі топты бағалайды. (Топтарды бір-бірінен айыру үшін әрбір топта үш түрлі маркерлердің болуын ескеру керек). Нәтижелер талқыланып, диаграмма құрылады. Әрбір топтың нәтижесін диаграммаға түсіріледі. | слайд А3 форматындағы қағаздар, маркерлер, ұзындықты өлшеуге арналған құралдар слайд қима қағаздар слайд А3 форматындағы сызба | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: Бүгін сабақта мен ...жетістікке жеттім. Мен үшін ..... .. қиын болды. «Блоб ағашындағы» өз орнын табу | «Блоб ағашы» | ||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау –оқушылардың прогресін/білімін қадағалауды сіз қалай жоспарлайсыз? | Оқу байланыстарыДенсаулық пен қауіпсіздік | ||
Топтық жұмыста мотивациясы төмен оқушыларға есепке сәйкес тірек сөздерді беріп, қолдау жасап отыруды жоспарладым.Мотивациясы жоғары оқушылар өздігінен тапсырманы орындады. |
|
| ||
Рефлексия Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қолжеткізілетіндей болды ма? Бүгін оқушылар неге үйренді? Оқыту атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме? Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен? Уақыта ясы? Мен жоспарыма қандай өзерістер енгіздім және неліктен? | ||||
Қорытынды бағалау Неғұрлымжемістіекісәттіатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2: Сабақтыжақсартуғаықпалететіндейекіжайттыатаңыз (сабақберуде де, оқытуда да)? 1: 2:Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?