Күрделі есептерді шешуде әртүрлі әдістерді пайдалану. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4B Бөлім: «Есептерді шығару тәсілдері» | Көкшетау қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалім: Қатысқандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Күні: 4 тоқсан | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||
Сынып: 2 | |||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Күрделі есептерді шешуде әртүрлі әдістерді пайдалану | ||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 5.1 Есептер және математикалық үлгілеу 2.5.1.5** тура және жанама сұрақтары бар есептерді ажырату («артық/кем», «есе артық/кем» қатынастарымен байланысты) | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Есептерді шешу жолдарын табу, математикалық және практикалық есептерді шешу үшін алгоритмдер құрастыру Әртүрліесептердішешуде алгоритмдерді білу және қолдану. | ||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | тура және жанама сұрақтары бар есептерді ажыратады; күрделі есептерді шешуде әртүрлі әдістерді пайдаланады. | ||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | сыйластық жауапкершілік | ||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақтілі, дүниетану | ||||||||||||||||||||||||
Алдыңғымеңгерілгенбілім | Есептерді әртүрлі әдістермен шығара алады. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңбарысы | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтажоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | І Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық Мақсаты:Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, зейіндерін сабаққа аудару. «Оқимыз, үйренеміз, жалықпаймыз, Білімнің шыңына біз шарықтаймыз!» Проблемалық сұрақ: Саматта 25 көк шар және 36 қызыл шар бар. Бұл есеп пе? Неліктен? Есептің ережесін қайталау. -Есеп шығару үшін нені білу керек? -Ең алдымен не істейміз? Содан кейін? -Оны қайдан білдік? -Неге көңіл бөлу керек? Сонымен бүгінгі сабақ не жайында болмақшы? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Мақсатына сүйене отырып, критерийлерді анықтау. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Қызығушылықты ояту. «Ойлан,тап!» Мақсаты:Оқушылардың есептерді ауызша жылдам шығаруға машықтандыру.1) 1кг сары май 360 теңге тұрады.Жарты кг сары май қанша тұрады? (180тг) 2) Камила әжесінің үйінде 3 апта 3 күн болды. Камила әжесінің үйінде барлығы неше күн болды? (24 күн) 3) Асқар жазда ,маусым айында Сарыағашта 1 ай және 1 апта демалды. Асқар Сарыағашта барлығы неше күн демалды? (37 күн ) (Т,Ұ,Қ)Топпен жұмыс. Мақсаты:Бірнеше арыфметикалық амалдан тұратын есептерді шешуге машықтандыру. Төрт топқа екі есеп беріледі. Оқушылар топта ақылдаса отырып, есептерді шығарады. Көршілес топтармен ауысып, бірін-бірі тексереді, бағалайды. №1 есеп а) Бірінші вагонда-35 жолаушы. ? Екінші вагонда-? 2 есе артық Шешуі: 1) 35*2=70(ж) 2) 35+70=105 (ж) Жауабы: Екі вагонда 105 жолаушы №2 есеп Тиеді-48 т қызылша. ?Қалды-2 есе кем қызылша. Шешуі: 1)48:2= 24 (т) 2)48+24=72 (т) Жауабы: 72 тонна қызылша болды. Сергіту сәті: «Қара жорға» (Ұ,Қ)Тақтамен жұмыс. Мақсаты:Өрнектерді оқу, олардың мәнін табуда оқушылардың білімдерін Тапсырма:Амалдардың орындалу ретін анықтап, мәнін шығарыңдар. а) 83-(45+5)= ә) 37+(26-6)-7= б) 50+25+5= в) 35+5-20= | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Қорытынды. Не үйреніп,не білдік?
| ||||||||||||||||||||||||
Дифференциация Қабілеті жоғары оқушыларға топтық жұмыс түрлерін беру |
Кері байланыс кестені толтыру арқылы жасау: | Денсаулық сақтау Қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||
Бағалау |
| ||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?