х+(25-6) =38 түріндегі теңдеу. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Пән: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1В-бөлім: Сандық және әріптік өрнектер. Теңдеулер | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | |||||
Сынып: | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | х+(25-6) =38 түріндегі теңдеу | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.2.2.2 көбейту мен бөлуге құрылған қарапайым теңдеулерді, х+(25-6) =38; (24-3) -х=8; а+6=7+80 түріндегі күрделі құрылымы бар теңдеулерді шешу | |||||
Сабақ мақсаттары | х+(25-6) =38 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу | |||||
Бағалау критерийлері | х+(25-6) =38 түріндегі теңдеулерді шешеді. | |||||
Тілдік мақсаттар
|
Өмірдегі түрлі жағдайларды модельдейтін өрнектерді ұсыну | |||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушылар топпен, жұппен жұмыс кезінде өзара көмек беруге, қолдау көрсетуге ұмтылады. Математика пәніне деген қызығушылықтары артады. | |||||
Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік/ /интернационализм | Білімдерін өмірде пайдалану | |||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Сан қатарын табуға берілген тапсырма негізінде. | |||||
Бастапқы білім | Оқушылар жай теңдеуді шешу дағдыларын еске түсіреді. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 10 минут | І.Ұйымдастыру бөлімі.ІІ.Психологиялық дайындық:Математика сырлары,Қызықтырды біздерді.Сабаққа бірге қатысуға,Шақырамыз сіздерді. | слайд | ||||
Сабақтың ортасы 25 минут | (Ұ, МК) «Кім жылдам?» ойыны Мақсаты: өткенді қайталау, оқушылырды сабаққа дайындау, қызығушылығын ояту. - Қосудың компоненттерін ата. -Азайтудың компоненттерін ата.-Белгісіз азайғышты қалай табамыз? -Белгісіз азайтқышты қалай табамыз?-Белгісіз бірінші қосылғышты қалай табамыз? - Белгісіз екінші қосылғышты қалай табамыз? -Құрамында белгісіз айнымалысы бар өрнекті қалай атаймыз? -Теңдеу мен өрнектің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. х+(25-6) =38 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу. Бағалау критерийлерін шығару. (Ұ) «Ой қозғау» (Т) Шешу алгоритмін пайдаланып, топтарға күрделі теңдеуді шешуді ұсыну. Теңдеу құр және шеш: «32 және 4 сандарының айырмасын алу үшін 8 санын қай санға қосу керек?». а+(46-8)=80 х+(13-8) = 45 теңдеулерді түсіндіріп шығару сұралады. Қалыптастырушы бағалау х+(52-6)= 70 х+(65-7)=70 | Слайд, қима қағаздар | ||||
Сабақтың соңы 5 минут | Қорытынды. Бекіту.- Балалар, сонымен біз нені үйрендік? Не білдік? Бағалау.Баспалдақ парақшасы арқылы бағаланады. | Баспалдақ парақшалары | ||||
Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?