Көбейту және бөлу амалдары туралы түсініктің қалыптасуы. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3B тарау: Көбейту мен бөлуге арналған есептерді шығару

Математика

Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И.

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Көбейту және бөлу амалдары туралы түсініктің қалыптасуы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.14 Көбейту және бөлу амалдарын (кестелік және кестеден тыс) орындау және қалдықпен бөлу

2.4.1.3 Көбейту мен бөлудің мағынасын түсіну үшін заттар жиынын құрастыру, разряд бірліктерін анықтау (жүздік, ондық, бірлік)

 Сабақ мақсаттары

Кестелік және кестеден тыс көбейту орындау

 Бағалау критерилері

көбейту және бөлу кестесін біледі және оларды қолданып амалдар орындай алады.

 Тілдік мақсат

Көбейту, бөлу, разряд бірліктері (жүздік,ондық,бірлік)

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Сабақ барсында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, бірлесіп тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады.

 Пәнаралық байланыстар

Тақырып бойынша презентация қолдану арқылы АКТ – мен байланыс, екіден болатын дене мүшелерін айту арқылы Ғылымға кіріспе пәнімен байланыс орнайды.

Алдыңғы меңгерілген білім

Сызбаның дәлме-дәл құрылысы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

(Ұ) Оқушылармен шеңбер құру.

Кел ортаға шығайық,

                 Шеңбер жасап тұрайық.

                 Ақпыз, сары, қарамыз,

                 Ағайынбыз бәріміз. 

Сұрақтарға тез, әрі біріге отырып жауап берулерін сұрау.

  • Құста қанат, ал адамда?
  • Конфетте фантик, ал адамда?
  • Машинада мотор, ал адамда?

Сабақ ортасы

(Ж) Жұппен жұмыс Ламинад қағазбен жұмыс.Үш таңбалы сандарды жаза алу дағдыларын байқау.

489, 245, 506, 200, 189.

( жазу барысында көршілерін сұрау)

  • Бұл қай сандардан артық?
  • Бұл қай сандардан кем?
  • 600-ден артық санды көрсет.
  • 2 жүзд. 4 онд. 1 бірл
  • 9 жүзд. 6 онд.7 бірл.
  • 560-тан кем санды көрсет.

Миға шабуыл. Төмендегі сұрақтарға ауызша жауап берулерін сұрау.

48 саны 4-тен неше есе артық?

4 санының 48-ден нешеуі кем?

9 бен 6 сандарының көбейтіндісінің мәнін тап.

Ұзындықтың өлшем бірлігін ата.

Тік төртбұрыштың ауданын қалай табамыз?

Шаршының ауданын қалай табамыз?

1 км-де неше метр бар?

Санды 1-ге көбейткенде шығатын сан

Альбомның 5-ші және 18-ші беттерінің арасында неше бет бар?

(Ұ) Дәптермен жұмыс. Математикалық диктант. 35 : 7, 90:2, 42:6, 16:4,  45:9, 72:8, 45:5, 36:9,  9х9, 8х7, 6х6, 4х9,  7х6, 8х3,5х5. Оқушылар  тек өрнектің  мәнін  жазады.

(Ұ) Жаңа сабақ. 10,100 – ге көбейту қарастырылады.

(Ж) Жұппен жұмыс. Берілген тапсырманы жұппен орындайды

(Ұ) Тақтада берілген тапсырманы дәптерге орындау.

10х2                               15х10

2х10                               10х15

3х10                             180:10

22х10                             120:10

Қалыптастырушы бағалау жұмысы орындау.

Ламинад қағаз, маркер.

http://www.imektep.kz/kobeytu

Сабақтың соңы

Рефлексия.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

дифференциация сабақ барысында тапсырма бойынша қарастырылады,қосымша тапсырма әзірленеді.

Берілген тақырыпқа байланысты қалыптастырушы бағалау жұмысын орындау.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу