Дөңгелек жүздіктерді қосу және азайту. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқамерзімді жоспар
Сабақ: Математика 2A бөлім – Екі таңбалы сандарды қосу және алу. Жүздіктер. Есептер
| ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Талдықорған қаласы | |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||
Сынып: 2 | Қатысқан оқушылар: Қатыспағаны: | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.1.2.5** - мына түрдегі қосулар мен азайтуларды ауызша орындау: 300+200 (3ж.+2ж.), 170-130 (17 онд.-13 онд.); 2.1.2.3** - есептеулерді рационалдау үшін қосудың ауыстырғыш, көбейтімділік қасиеттерін қолдану | |||||||||||
Сабақ мақсаты |
| |||||||||||
Бағалау критерийлері:
| 1000 көлеміндегі сандарды атайды, жазады, салыстырады, берілген заңдылық бойынша тізбек құрай алады. | |||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | |||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | |||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | 100-ге дейін санауды, сандар атауларын, толық ондықтарды біледі | |||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | ||||||||||
Сабақтың басы 3 минут 5 минут | (Т) Проблемалық жағдай тудыру Акт залына 300 ұл және 200 қызды отырғызу үшін қанша орындық қою керек? Берілетін ресурс:сан түзуі немесе санның графикалық моделі Өрнектерді салыстыруды ұсыну 3+2=5 3онд+2онд=5онд 3жүзд+2жүзд=5жүзд 30+20=50 300+200=500 Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Дөңгелек жүздіктерді қосу және азайтуды үйренеміз | Интерактивті тақтада санамақ | ||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 2 минут 3 минут 5 минут 5 минут 2 минут 5 минут 3 минут | (Ұ, Ө)Жүздіктер туралы білімін қайталау. Математикалық диктант 30+50 300+500 60+20 600+200 80+20 800+200 40-10 400-100 80-30 800-300 80 800 80 800 100 1000 30 300 50 500 (Т) есептер шығару Қалада мерекелік дастарханға арнап 400 балмұздақ ,одан 400-ке артық тәтті тоқаш дайындады.Барлығы қанша тәтті тоқаш дайындады? 400+200=600 Сергіту сәті «Көңілді күн» (Ө) Өзіңді өзің тексер 500+300 800-200 300+200 1000-600 200+700 300-200 800+200 1000-900 200+700 900-300 600+300 700-600 Мәні 400- ге тең өрнектер құрастыр
(Ө, Ж, Т) «Мен ойлаған сан». -Балалар, қанай сандарды ойлады? Сұрақтарға оқушылар жазбаша жауап береді. Жұп бойынша тексереді. - ойлаған санды табуға қандай көмекші сөздер берілген?
Тапсырманы орында Қожанасыр берілген тапсырманың жауаптарын асығыс жазып шықты. Оның жіберген қатесін тауып, қорша. Қатені түзе. 200 + 500 = 700700 – 400 = 200 600 + 100 = 700800 – 400 = 400 600 + 300 = 10001000 – 400 = 600 ДескрипторБілім алушы: қате орындалған өрнектерді анықтайды; қате орындалған өрнектердің қатесін түзетеді. | Слайд А4 қағаздары слайд Тапсырмалар (карточкалар) Слайд «Көңілді күн» виде-сергіту сәті Қима қағаздар. | ||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Стикерлер жапсыру арқылы өздерін бағалайды. | Табыс баспалдағы | ||||||||||
Қосымша ақпарат. | ||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? . | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?