Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Математика 1C бөлімі « Шамалар және олардың өлшем бірліктері» | ФМБ-ғы Назарбаев Зияткерлік мектебі Көкшетау қаласы Катысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 1 тоқсан Сынып:2 | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы | Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 2.1.3.4** ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастар негізінде түрлендіру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі; ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастарын анықтай алады; ұзындықты: см, дм, м, массаны: кг, ц/ уақытты: с, мин., ай, жыл олардың арасындағы арақатынастар негізінде түрлендіре алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында… Өлшем бірліктерінің қысқаша және толық атауларын пайдаланады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Есептерді шешу.Өлшем бірліктері. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут | «Ертеңгілік шеңбер» -Қайырлы таң!
/математика сабағы/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақта | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 10 минут 10 минут 7 минут 3 минут | (МК, Ұ) «Ойлан тап» Үстел үстінде 2 литрлік, 1 литрлік және 0,5 литрлік құты тұрады. Мұғалім сұрақ қою арқылы балалардан жауап алады.
/1 литрлік құтыға су толтырып, екінші құтыға құю керек/.
/өлшем бірліктерге сай амалдар қолдану арқылы/. (Ө, Қ) Ендеше, мына есепке назар аударайық. Амалдарды орында. /1. Балалар өздік жұмысты орындап болған соң, жұптық тексеру жүргізіледі; 2. тақтадағы жауаппен тексереді/
(Ұ, Т)Топтық жұмыс «Күзгі жәрмеңке» есептің шартын құр және шығар. /Оқушылар есептің шартын құрып, есепті шығарады, шығару жолын түсіндіреді/.
Сергіту сәті: «Көңілді балақайлар биі» (Т,Қ)«Кім жылдам?» ойыны Сөзжұмбақты шеш. /Оқушылар амалдарды орындай отырып, сөз құрау қажет және шыққан сөз туралы мақа-мәтел айтады /.
Жұмысты ерте орындаған оқушыларға қосымша карточкалар беріледі. Тапсырма: Айналымды орында. 5 дм 6 см = ? см 8 см =? дм 1 кг =? кг 1 м 2 дм=? дм | Құтылар Жұмыс дәптерлері Қима қағаздар Үлестірмелі қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут |
-Балалар, сабақтың басындағы мақсатқа қол жеткіздік пе?
«Өз жетістігін бағалау» парағында стикер алып, өздеріңді бағалаңдар. Жасыл-өлшем бірліктерін түрлендіре аламын; Сары- өлшем бірліктерін түрлендіруде қателер жіберемін; Қызыл- өлшем бірліктерін түрлендіруде қиналамын. | Стикерлер | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларғакөбірекқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
| Өздік жұмыс және түрлі-түсті стикер арқылы |
|
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?