Нысандар комбинациялары. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Бөлім 4С: Жиынтықтар. Логика элементтері

Пәні: Математика

Сынып: 1

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні

Мұғалімнің аты-жөні:

Сабақтың тақырыбы

Нысандар комбинациялары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.4.4.1 қоршаған ортадағы заттардан «екі - екіден» комбинациялар жиынын құрастыру

Сабақтың мақсаты

Заттардан комбинациялар жиынын құрастырады.

Бағалау критерийлері

Заттардан комбинациялар жиынын құрастыра алады.

Тілдік құзыреттілік

Тең , тең емес жиындар

Құндылықтарды дарыту

Балаларды достыққа, сыйластыққа тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Дүниетану, көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба

Бастапқы білім

Жиын дегеніміз не?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

  • Минут

5 мин

10 мин

10мин

1 мин

5 мин

5 мин

Шаттық шеңбері.

Бақыт деген-

Осы шаттық шеңбері

Қол ұстасып

Тұрайықшы , кел бері.

Бақыт деген-

Көрмей қалса сағынып,

Мені іздейтін

Адал жүрек сендегі.

Өткен сабақты қайталау.

«Ішкі, сыртқы шеңбер»

Оқушылар екі топқа бөлініп, сыртық, ішкі шеңберге тұрады. Шеңбреде өткен тақырыптар бойынша бірін-біріне сұрақтар қояды.

/өзара кері байланыс беру /

Жаңа сабақ.

Балалардың қолдарына үш түрлі заттар таратылады. Олар: ойыншықтар, гүлдер және жемістер, оқу құралдары. Балалар қолдарындағы заттарына қарай үш топ болып отырады.

1-топ «Ойыншықтар»

2-топ «Гүлдер»

3-топ «Жемістер»

4-топ «Оқу құралдары»

Топ ережелері айтылады.

Балалар, мен не үшін сендерді осылай топтастырдым? Қалай ойлайсыңдар?

  • (балалардың жауаптары тыңдалады)
  • Ендеше, ойланып көрейікші, заттарыңды біріктіріп не құрадыңдар?
  • Жиын.
  • Енді, есімізге түскен шығар ,қанеки, кімнің есінде жиын дегеніміз не?
  • Жиын нелерден тұрады?
  • Жиын-
  • Бүгінгі сабағымызне жайында бола деп ойлайсыңдар?

/сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады/

(Т) Орындап көр

1 топ

  • Нысандар жиынын бір сөзбен ата. (Мектептің оқу құралдары, гүлдер)

2-топ Жиындарды жаз.

  • Әріптер............................................................ Жауабы: (А,Б,В,Г,Д)
  • Сандар .............................................................Жауабы: (10, 25,100,90)
  • Цифрлар...............................Жауабы: (1,3,5,6,7)

3-топ Менің отбасым» жиынына кімдер кіреді? Жауабы: (Мен, анам, әкем, ағам, әпкем)

Ана, әпке, әке, көрші, аға, мен, дос

4- топ Қызыл түспен аңдар жиынын (тиін, мысық, балапан, кірпі), көк түспен ағаштар жиынын (шырша, қайың, емен) жасыл түспен тікенек заттар жиынын (шеге) суретін сал және салыстыр.

  • (тиін, мысық, балапан,)
  • ( қайың, емен)
  • (шеге)
  • (кірпі)
  • (шырша)

Сергіту сәті: «Қуырмаш»

(Ж) Жиындарды теңестір.

Әр жұпқа екіден қағаз тартылады, балалар берілген жиындарды жұппен теңестіруі тиіс.

(Ө) «Шығарып көр»

  • Логикалық тапсырма.
  • Менің атым Расул. Менің тәтемнің бір ғана інісі бар. Менің тәтемнің інісінің аты кім? (Расул)
  • Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан шие қалды? (үш)
  • 3 жұмыстқа 15минутта піссе, 1 жұмыртқа неше минутта піседі? (15минут)

Ойыншықтар, гүлдер, жемістер

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді стикердегі суреттер арқылы білдіру.

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

математика, еңбек, бейнелеу, дүниетану сабағы Оқушыларды бір-біріне көмек көрсетуіне тәрбиелеу.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу