Өрнектерді қолдана отыра теңдіктерді құрастыру. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

бөлім:

«Өрнектермен танысу»

Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі.

Көкшетау қаласы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кудайбергенова С.Р

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар:20

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

Өрнектерді қолдана отыра теңдіктерді құрастыру

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

АА1.3 Қосу және азайту амалдары байланысы негізінде теңдіктерді құру

 Сабақ мақсаттары

Әріпті өрнектегі белгісіз санды таба алады.

Жетістік критерилері

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді қосу мен азайту амалдарының арасындағы байланысты көрсететін теңдіктер жаза алады.

Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар жасай алады: Сандар мен шамаларды салыстырады және олардың теңдік немесе теңсіздік болатынын түсіндіре білу

• сонша|бірдей,мәні сондай, тең, теңдік; теңсіздік

• мәні басқа, бірдей емес,әр түрлі,), тең емес ,теңсіздіктерді қамтиды

 Құндылықтарды дарыту

Құрмет, еңбек және шығармашылық

 Пәнаралық байланысы

ИКТ,

Алдыңғы меңгерілген білім

білдіреді,көрсетеді

• санды өрнек, әріпті өрнек

• ауыстырымдылық қасиет, орнын алмастыру

• оған қарағанда артық/кем; тең, тең емес, теңдік, теңсіздік дегендерді қамтиды.

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық

Күлімдеп күн бүгін

Қарады маған да,

Күлімдеп күн бүгін

Қарады саған да,

Бүгінгі жарқырап тұрған күн

Көңілденіп қарап тұр.

(Ұ) Тақтадағы жазуларға назар аударыңдар.

5 + 3 14 - (8 + 3) а - 5 24 - 4 d +10

-Қандай екі топқа бөлуге болады? Бөліңдер.

5 + 3 а - 5

14 – (8 + 3) d +10

24 – 4

-Олар қалай аталады? (Санды және әріпті өрнектер)

-Өрнектің мәнін табу дегеніміз не?(есептеп, нәтижесін жазу)

-Барлық өрнектердің мәнін бірден табуға болады ма? (Әріпті өрнектердің мәнін таба алмаймыз)

-Әріпті өрнектің мәнін табу үшін не істеу керек? Мысалы:

d – 5; d +10 (әріпті санмен ауыстыру)

Өздік жұмыс

d

6

7

8

9

10

d – 5

1

d + 10

16

Оқылуы: d әріпін .... санымен алмастырамын.

Белгісіз санмен сөзді есеп шығару.

Темірланда а қызыл және 7 көк жалау бар еді. Темірланда барлығы неше жалау бар?

-Бұл есепте нелер туралы айтылған?

-Жалау туралы не дейді?

-Неше қызыл жалау болды?

-Неше көк жалау болды?

-Есептің негізігі сұрағы қандай?

-Қандай амал орындау керекпіз?

-Қойылған сұраққа жауап бере аламыз ба?

-Не істеуге болады?

-Қандай қорытынды жасаймыз?

Өрнектің мәнін тап:

23+в, мұндағы в =15

86-в, мұндағы в=7

слайд

Сабақтың соңы

Ш.Бағалау. (Ж,Қ) Бағалау: өзін-өзі бағалау. Маған бүгін сабақта қиын болды, өйткені...Маған сабақта .... көмектесті.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу