Шаршының қабырғаларын өлшеу. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Шамаларды өлшеу. | Мектеп: | |||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||
СЫНЫП | Қатысқандар : | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Шаршының қабырғаларын өлшеу. | |||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.1.3 геометриялық фигуралардың (үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыш) қабырғаларын өлшейді және салыстырады. | |||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
| |||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Қызығушылығы жоғары, өзіне сенімді, жауапкершілігі мол жəне зияткерлік тұрғыдан дамыған тұлға қалыптастыру. | |||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек ,Дүниетану | |||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Геометриялық фигуралар туралы ұғымдары қалыптасқан. Ұзындықты немен өлшеуге болатынын біледі. | |||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | 1 мин 3 мин 2 мин | Ұйымдастыру бөлімі: Шаттық шеңбер Дөңгелекке тұрамыз, Шеңберді біз құрамыз Қол ұстасып бәріміз. Ақ тілекті жолдайық Әлемде нұр тыныштық, Әрбір үйде күн ыстық. Қайырлы таң бала бақша Қайырлы таң достарым. Достарымды көргенде, Қуана қарсы аламыз Салем, салем, салем Жарайсыңдар балалар! 2.Ширату. «Сиқырлы фигуралар» ойыны Интеративтік тақтадан бірнеше фигураларға ұқсас суреттер көрсету арқылы фигураларды табады. «Ауадағы диалогтар” әдісі.
3.Сыныпты топқа біріктіру.
Геометриялық фигуралар арқылы оқушылар кішікентай пішінде жасалған үшбұрыш, шаршы, тіктөртбұрыштарды қоржыннан алып, үш топқа топтасады Ітоп- Үшбұрыш ІІтоп-Тіктөртбұрыш
ІІІтоп- Шаршы | ||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| 10 мин 1 мин 2мин 6 мин
1мин 3 мин | Топтық жұмыс: «Ойланамыз, топтасамыз, бірігеміз» әдісі Әр топтар осы сыныпта кездесетін геометриялық фигура пішіндес заттарды табу. Тапқан заттардың қабырғаларын өлшейік және салыстырайық. Рөлге бөлу (2- оқушы іздеп табушы, 3- оқушы өлшейді, 1- оқушы жазушы,1-оқушы спикер) Кері байланыс:
Сергіту сәті: Жұптық жұмыс 1жұп. Қабырғалары 10см және 20см болатын тіктөртбұрышты таратып беру. Тіктөртбұрыш қабырғасын табады. Екінші оқушы оның әрекетін бақылап отырады. Тіктөртбұрыштың ұзындығын тапқан соң өзінің жұбына береді. 2жұп. Тіктөртбұрышты үлкен қабырғасының ортасынан бүктеп, шыққан фигураның қабырғасын өлшеп табады. Шыққан нәтижиелерді салыстырады. Жұп оқушылар жұмысты орындап болған соң, көрші жұппен алмастырады, жұптар бір-бірін бағалайды. /өзара бағалау/ «Шығарып көр» 3 тапсырма Шаршының қабырғаларын өлше және тап. ?см
|
АКТ
Шаршы суретін таратып беру
| |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 4 мин
| 5мин | Рефлексия «Сиқырлы микрофон» әдісі
өте жақсы жақсы орташа | ||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||
2.Барлық оқушыларға тапсырмалар беріледі. | партада түзу, дұрыс отыру; басқаларға кедергі жасамау. | |||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ, оқу мақсаттары шынайы ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сыныптағы ахуал қандай болды? | Шынайы, айқын болды. Көңіл – күйлері көтеріңкі, ынтымақтасқан түрде. | |||||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Ширату. 2: Белсенді тапсырмаларды орындауы. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: саралау, оқу диалогтері. 2: бірлескен оқу. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Сабақта белсенділік көрсетпеген оқушыларға келесі сабақтарда жақсы араласуына қолдау көрсету керек. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?