Қосу кестесі. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2A бөлім – Ондықтарды қосу және азайту Сынып: | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы | Қосу кестесі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу және қолдану |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар білу керек: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады. Көпшілігі: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, өрнектер шығарғанда пайдаланады. Кейбір оқушылар: Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады, өрнектер шығарғанда пайдаланады, дәлелдеп айтады. |
Бағалау критерийлері | Қосудың шаршы түріндегі кестесін пайдаланып, өрнектерді орындайды. |
Тілдік мақсаттар | Сандардың заңдылығын түсіндіреді, сандардың ретін айта алады |
Құндылықтарды дарыту | Еңбекқорлық |
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе, қазақ тілі мен әдебиеті |
АКТ қолдану дағдылары | Нөмірлерді тауып, ашу Санамақты әншілермен бірге айта алу. |
Бастапқы білім | 10-ға дейін тура және кері, санай алуы; ондықтармен санау |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут | Ертеңгілік шеңбер «Санамақ» әнін бірге орындау, қимылмен көрсету Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айту - Балалар, бұл Айзере. Айзере отбасымен бірге театрға барды. . |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 5 минут 9 минут 1 минут 11 минут | 1.Ауызша санау(қосу кестесін пайдалану) Айзеренің отбасының театрдағы орындыры: (оқушылар баған мен қатарды тауып, орындықты жапсырады қалғандары басбармақпен бағалайды) Әкесінің орны №7 баған, №2 қатар Анасының орны №5 баған, №2 қатар Ағасының орны №4 баған, №2 қатар Інісінің орны №8 баған, №2 қатар Айзеренің орны? №? баған, №? қатар
Ойлан Құрастырған кестені қарап шығыңдар. Қандай сандар жазылған? 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
Қорытынды: мәндері ретімен орналасқан; келесі мән алдыңғы санға 1-ді қосқанға шығады Сергіту сәті «Тұр қатарға, билейік» 2.(ТЖ) «Кім қайда тұрады?» Әр жұпқа үйлердің суреттері мен А4 форматта қосу кестесі таратылады. Тапсырма: өз үйіңді тауып жапсыр. №1 топ Ажардың үйі №6 баған, №2 қатар. Әлібидің үйі №5 баған, №3 қатар Дамеляның үйі №4 баған, №4 қатар Аскардың үйі №3 баған, №5 қатар Арманның үйі №2 баған, №6 қатар №2 топ Кемелдің үйі №1 баған, №7 қатар Аружанның үйі №2 баған, №6 қатар Дулаттың үйі №3 баған, №5 қатар Фаризаттың үйі №4 баған, №4 қатар Гулзаданың үйі №5 баған, №3 қатар №3 топ Жандостың үйі үйі №2 баған, №7 қатар. Әмірханның үйі №4 баған, №5 қатар Жанельдің үйі №5 баған, №4 қатар Томиристің үйі №4 баған, №3 қатар Еркежанның үйі №5 баған, №9 қатар №4 топ Әлсұлтанның үйі №9 баған, №5 қатар. Алуаның үйі №8 баған, №6 қатар Ернардың үйі №7 баған, №7 қатар Нұрайымның үйі №6 баған, №8 қатар Алидардың үйі №5 баған, №9 қатар Диастың үйі №5 баған, №9 қатар
- Не байқадыңдар? Жасаған жұмыстарын тақтаға ілу, айтып беру.
(Дұрыстығын шаблонмен тексеру, кімде дұрыс қолдарын бірге қосып көтеру) | Қосудың демонстрациялық шаршы түріндегі кестесі Қосудың шаршы түріндегі кестесінің сызбасы дайындалан А1 форматты парақ; Әрбір оқушыға арналған жеке қосу кестесі; Қосудың шаршы түріндегі кестесін құруға арналған қағаз Слайд Дидактикалық материал | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут 2 минут | Ө)Дәптермен жұмыс
Қосудың шаршы түріндегі кестесін пайдаланып, түсіп қалған сандарды кестеге жаз.
Қорытынды «Баспалдақ» әдісі арқылы өзін-өзін бағалайды
| Жұмыс дәптері
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басқаларға көмектесу. Топ басшысы рөлін атқару Қорытындыны дәлелдеу | Қосу кестесін пайдаланады, түсінеді, қолданады. | Жазу барысында партада дұрыс отыруды қадағалау Сергіту сәті | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
+ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
+ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?