1C бөлім: Шамалар және өлшемдер Заттарды массасы бойынша салыстыру. Массаны қалай өлшейді? Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.
Математика
Қысқамерзімді сабақ жоспары
Сабақ: Математика Күні: 18.10.16 | Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: 1C бөлім: Шамалар және өлшемдер Заттарды массасы бойынша салыстыру. Массаны қалай өлшейді? | Мұғалімнің аты-жөні: Сейсембаева С.И. | ||||||||||||||||
Сынып: 1B | Қатысқандар саны:20 | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.5.1.2** заттарды, тауарлардың бағасын салыстыру кезінде қолданылатын түсініктерді пайдалану 1.1.3.1 ** шамаларды ажырата білу: ұзындық/масса/көлем (сыйымдылық)/уақыт; өлшеу үшін шамалар мен құралдарды таңдау; өлшем жүргізу 1.1.3.2 ** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: см, дм/кг/л | ||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Заттарды массасы бойынша салыстыру. Массаны өлшеу. | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | • сыйымдылық, мөлшер, көлем
| ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақтілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. | ||||||||||||||||
Бастапқы білім | Сандарды білу. | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы
| 30-ға дейін жұптап тура санау. 100-ден бастап ондықтармен кері санау. http://www.topmarks.co.uk/ordering-and-sequencing/caterpillar-ordering | Артық, кем, тең, сонша, қысқа, ұзын, ауыр, жеңіл, қымбат, арзан сөздері жазылған карточкалар | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 30 минут | (Ұ,Қ) Оқушылардың естіген өлшем бірліктері және оларды қалай қолдануға болатыны туралы талқылау. (Ұ) Талқылау нәтижелеріне байланысты тәжірибеде зерттеу үшін стандартты өлшем бірліктерді енгізу, оқытуда алға жүру үшін олардың әр түрлі тәсілдерін қолдану. (Ұ) Заттың салмағы кг-мен өлшенетінін айту , оқушыларға заттардың салмағын анықтауға мүмкіндік беру, (анықтау жолын түсіндіру) (Т,Ж,ОТ) Оқушылардың қолындағы заттан салмағы жеңілірек не ауырлау болатын заттарды атауларын сұрау. Олар оны қалай тексерер еді? Килограммен таныстыру Сергіту сәті Оқулықпен жұмыс Оқулықтағы тапсырманы мұқият қарау. Дәптермен жұмыс ҚБ (Т) Топпен жұмыс. Әр топқа таразы және кесте беріледі. Топ мүшелері кестеде берілген заттарды өлшеп, өлшем бірліктерін жазады.
1 - тапсырма. а) Үшбұрыштың бір қабырғасын өлше. Қандай бірлікті қолданғаныңды жаз. б) Кесіндінің өлшем бірлігін белгіле. Қандай бірлікті қолданғаныңды жаз. (Ж) Жұппен жұмыс. 2 тапсырма. Оқушылар жұпқа бөлінеді. Салмақ өлшеуішке шығып, бір-бірінің салмағын өлшеуге тапсырма беріледі. Қандай өлшем бірлігін қолданғанын жазады. Оқушының аты Салмағы
| Сахналау үшін ойыншықтар, кірпіштер және т.б. Таразы (1кг-дық гир) немесе салмағы 1 кг-дық күріш Өлшеу ыдысы/бөліктері көрсетілген саптыаяқ. Таныстырылым Оқулық, жұмыс дәптері. Сызғыш,қалам,өшіргіш,қарындаш,таразы. Таразы. | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Қорытындылау Рефлексия | ||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?