Ұлы адамдар өмірінен.... А.Эйнштейн. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 7 сынып, сабақ жоспары.


Сабақ жоспары

Сабақ: 1

Күні:

Сынып: 7Т2

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім атауы

ІІ-бөлім: Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары.

Майкл Х. Харт «100 ұлы адам» атты кітабынан «Альберт Энштейн»

Сабақтың тақырыбы

Ұлы адамдар өмірінен.... А.Эйнштейн

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.

Сабақтың мақсаттары

Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, маңызды ақпараттарды ажырата алады.

 Бағалау критерийлері

Оқушылардың барлығы тыңдалымның негізгі ойын таба алады;

Оқушылардың кейбірі тыңдалған мәтіндегі негізгі, қосымша, детальды ақпаратты ажырата алады.

 Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Ұлы адам, ғалым, зерек, ғылыми жаңалықтар, логика, құрылым т.б.

Оқытудың тілдік мақсаты:

Грамматикалық нормаларға сай жазба жұмысын сауатты ұйымдастыра алады, құрылымдалған ой жүйесін нақты жеткізеді.

Диалог құруға /жазылымға қажетті сөздер топтамасы:

Идеясын салыстырсақ, тақырып ерекшелігі бойынша, мазмұндық өзгешелігі, салыстырмалы түрде айтатын болсақ, т.б.

 Құндылықтарды

 дарыту

Тақырып жөніндегі түсініктерін кеңейте отырып, адамзаттық ауқымды мәселелерді ойлануға итермелеу, бірін-бірі бағалау арқылы сыни ойлау қабілеттерінің қалыптасып дамуына мүмкіндік жасау.

Пәнаралық байланыстар

физика, дүниетаным

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақта арқылы бейнекөрсетілім көреді, слайдтар арқылы тыңдалым материалымен танысады.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Сабақтың ортасы

10 минут

20 минут

5 минут

Сабақтың соңы

5 минут

Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжау

Ой шақыру

Мына суреттерде кімдер бейнеленген?

Оларды ортақтастыратын на қасиет?

Бүгінгі сабақ тақырыбына қандай қатысы болуы мүмкін?

Сабақ тақырыбы болжанғаннан соң, тақырып пен оқу мақсаты ашылады, таныстырылады.

Тыңдалымалды тапсырма Ж.

Әр оқушы жеке-жеке интеллектуалдық карта толтырады, «Ұлы адам деген кім?»

Тыңдалым тапсырмасы Ж.

Тыңдалым мәтінінің ішінен 5 негізгі ақпарат, 3 қосымша ақпарат, 3 детальды ақпаратты табады, 5 кілт сөзді тауып, орыс/қазақ/ағылшын тілінде жазады.

Табыс критерийі

  • Негізгі/қосымша/детальды ақпаратты анықтай алады
  • Кілт сөздерді таба алады.

https://www.youtube.com/watch?v=GrkAYcGom0s

(А.Эйнштейннің бала кезі, 6-7 жасар)

Осы үзіктегі бейнекөрсетілімнен соң, оқушылар тапсырманы жазады. Кілт сөздерді тауып, 3 тілге аударады. Үш жақты күнделік үлгісінде беріледі.

Үш жақты күнделік

Негізгі ақпарат

Қосымша ақпарат

Детальды ақпарат

Кері байланыс: Оқушының әрқайсына 1 маңызды ақпарт, 2 сөзді аудармасымен оқыту(айтылым/тыңдалымда бүкіл сыныпты қамтуға болады)

Рефлексия. «Таразының екі басы»

Ұлы адамдар адамзатқа қаншалықты пайдасын/зиянын тигізеді? - деген сауалға жауап жазып, таразының екі басына салады. Қай жағы басым түссе, таразының сол басы жеңіске жетіп, екі ұғымның бірі дұрыс болып табылады.

Дидактикалық материалдар 1.

Слайд №1

слайд №2

Парақшалар дәптер

слайд №3

слайд №4

https://www.youtube.com/watch?v=GrkAYcGom0s

(А.Эйнштейннің бала кезі, 6-7 жасар)

Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасыныңсақталуы

Қабілеті жоғары оқушылар:

Қабілеті орта оқушылар:

Қабілеті төмен оқушылар:

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрысжүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нен ібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу