Құлақтан кіріп бойды алар, әсем ән мен тәтті күй...Қазақ тілі (орыс сыныбы), 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Келісілді
«Қазақ тілі мен әдебиеті» ӘБ жетекшісі
И.Т.Абдрахманова________
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Біздің өміріміздегі музыка | Мектеп: Ақтау қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||
Күні: 8-12.01.2018 | Мұғалімнің аты-жөні: Н.А.Айтмұхан | ||||||||||||
Сынып: 7Е | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Құлақтан кіріп бойды алар, әсем ән мен тәтті күй... | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | О4. Мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстыру. А1. Тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу. Т5. Тірек сөздер, жетекші сұрақтар, мәтін тақырыбы арқылы негізгі ойды анықтау. | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқылым мәтіндерінің құрылымын салыстыру; тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді ойын әсерлі жеткізуде қолдану; тыңдалым материалының тақырыбы мен негзігі ойын анықтау. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Азаматтық тәрбие, патриоттық тәрбие | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Кілт сөздердің мағынасын түсіндіру, орынды қолдануға үйрету; Сөйлемдердің құрылымын терең түсінуге дағдыландыру; Өз көзқарасын айта білуге, ойын анық жеткізуге үйрету; | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Музыка, тарих | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | https://www.youtube.com/watch?v=7lDWtxLMh2g сілтемесі арқылы кіріп, тірек сөздерді, тақырыбы мен негізгі ойды анықтайды | ||||||||||||
Бастапқы білім | Салауатты өмір салты | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Қызығушылықты ояту: Құлақтан кіріп, бойды аларЖақсы ән мен тәтті күй.Көңілге түрлі ой салар,Әнді сүйсең, менше сүй. Абай Құнанбайұлының өлеңі арқылы ән мен күйдің маңыздылығы туралы әңгімелейді.
| ||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 10 минут 5 минут 2-кезең 5 минут 15 минут 10 минут 5 минут | 1-тапсырма. Оқылымалды тапсырма. Ж
Оқылым тапсырмасы. ЖЖ. Әр топқа 2 түрлі мәтін таратылады. Мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырады. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Ж. «Кейіпкерге хат» әдісі бойынша мәтін кейіпкеріне хат жазады. Саралау қағидасы: креативтілік 1-қадам: Мағынаны тану кезеңінде сіз мәтінмен жұмыс жасадыңыз. 2-қадам: Мәтіннен басты кейіпкерлерді таңдаңыз. 3-қадам: Берілген кейіпкерлерге олардың іс-әрекеті туралы сұрақтарды топтастырып, хат жазу керек. 4-қадам: Бұл сұрақтар жоғары деңгейде құрылуы тиіс. Егер ... , не болар еді? Неге...? Неліктен ...? 4-қадам: Осы сұрақтарға өздеріңіз мүмкіндігінше балама жауап ұсыныңыз. Мүмкін,... ... болған шығар? 5-қадам: Хат соңында кейіпкерге ұсыныс жазыңыз. Дескрипторлар:
Өзара бағалау мен мұғалімнің бағалауы дескрипторлар арқылы бағалайды. Мұғалім сәтті шыққан тұстары және дамытатын тұстары бойынша кері байланыс береді. 2-тапсырма. Тыңдалымалды тапсырма. Ж
Тыңдалым тапсырмасы. «Ақсақ құлан, Жошы хан» аңызының бейнематериалын 03.50-09.28 аралығында тамашалап, берілген кестені толтырыңыздар.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Күй немесе ән туралы СИНКВЕЙН әдісі арқылы 5 жолды өлең құрастырыңыздар.
Дескрипторлар:
Мұғалімнің бағалауы: Дескрипторлар бойынша оқушыларды бағалайды, ауызша және жазбаша кеткен қателіктер болса айтады. | ||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс «3 Қ»
| ||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Пәнаралық байланыс. | |||||||||||
Саралаудың креативтілік қағидасы оқылымнан кейінгі тапсырмада жүзеге асады. Қабілеті жоғары оқушылар көшбасшылық қасиетімен қабілеті төмен оқушыларды көмектеседі, бір-бірін оқытуға ықпал етеді. | Сабақтың әр кезеңінде оқушыларға бақылау жасалып, қалыптастырушы бағалау жүзеге асырылады. Әр тапсырмадан кейін дескрипторлар арқылы өзара бағалау және мұғалімнің бағалауы жүзеге асады. | АКТ құралдарын пайдалану барысында қауіпсіздік ережелерінің сақталуы қадағаланады. Музыка пәнімен байланыс орнатылады. | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды