Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 7 сынып, сабақ жоспары.
Пәні: Қазақ тілі Т2 | Мектеп атауы: Қызылорда қаласы химия-биологиялық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы | 1-бөлім: Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет 2- сағаты | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты – жөні: Өксікбаева Күлжақан Жолдасқызы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 7 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | Т3. Сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну. Әлеуметтік - мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылардың барлығы: Тыңдалымдағы ақпаратты түсінеді, ғаламтордың зиянды жағын ажырата алады. Оқушылардың көпшілігі: Қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, қолдана алады. Оқушылардың кейбірі: Алынған ақпаратты өздігінше саралап, еркін қолданып, дербес ой айтады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика мен терминология: Одағай, монолог, әлеуметтік желі, қауіптілік деңгейі, ғаламтор, салауатты өмір салты | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Информатика | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы тақырып | Ғаламтордың пайдасы мен зияны | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 15 минут 7 минут 7 минут 3 минут 3 минут | Қызығушылықты ояту кезеңі Оқушылармен амандасу, сынып түгелдеу, сабаққа дайындықтарын қадағалау. «Тоқтатылған Кадр» тренингі. Шарты: суретті зерттейді, суретті түсірем дегенше не болды, түсірген соң не болды деп болжау жасайды. Дұрыс жауабымен танысып, салыстырады. Сабақ тақырыбын болжайды.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары таныстырылады. Ғаламтормен жұмыс жасаудың зиянды жақтары
– Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасаудың қандай ережелерін білесіздер? – Қандай артықшылықтары бар деп ойлайсыздар? – Ғаламтордың жағымсыз жақтары бар ма?
Топтық жұмыс. Тыңдалым тыңдалынады. Ақпаратты кестеге түсіреді.
Топтық бағалау
Ж/ж. Лексикалық минимумды (Әлеуметтік желі, қауіптілік деңгейі, ғаламтор, салауатты өмір салты) қатыстыра отырып, ауызша диалог құру. Шарты: бір мезгілде жұптар жұптарға айтылым жасайды, тыңдаушы жұп бағалайды, керісінше қайталанады. Жұптық бағалау
Сөз саны – 50-60 сөз. Бағалау жұптық түрде жүргізіледі.
6.«Соңғы сөзді мен айтайын!» әдісі бойынша бір сөзбен рефлексия жасайды, келесі оқушы соңғы дыбыстан басталатын сөзбен жалғастырады (тамаша – аңғардым – маңызды... ) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут Үй тапсырмасы | 7. Кері байланыс
Одағайларды қайталау, одағайлар туралы түсінік беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ажырату – сіз қалай көбірек қолдау берудіжоспарлайсыз? Басқаларына қарағанда анағұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау – Оқушылардың оқуын қалай тексермексіз? | Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс АКТ байланыстары Құндылықтар байланыстары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді. аз болуы мүмкін. Анағұрлым қабілетті оқушыларға қарасөздің мазмұнындағы нақыл сөздерді теріп жазуды тапсырамын. | Меңгеруді бақылау Сұрақ және жауап Өзара кері байланыс, топтар бір-бірінің жауабын дескрипторлар арқылы бағалайды. | Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытындылау Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқу атмосферасы қалай болды? Меніңжұмысымжоспарлыболдыма? Мен уақытымды дұрыс жоспарлай алдым ба? Жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неге? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырыңыз)? Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?