Климаттың өзгеруімен қалай күресу керек? Қазақ тілі (орыс сыныбы), 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлім: | 3-бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер | Мектеп:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | 2-сабақ | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 7 Т2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Климаттың өзгеруімен қалай күресу керек? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | Т6. Тыңдалым материалдары бойынша жауап беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | 7.Т6.Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийі | тыңдалымдағы нақты ақпаратты түсініп, сұрақтарға жауап бере алады; тыңдалым мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Күрес, шешімге келу, қабылдау, құрылыс материалдары, адамзат, көрсеткіш, құндылық, қысқарту, азайту, жұмсау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтық. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Төзімділікке, сабырлылыққа тәрбиелеу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өмірмен байланыс | Климаттық өзгерістерді талқылау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | География, физика | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | 7.Т2. Назарын шоғырландырып тыңдау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Ұйымдастыру кезеңі Ой шақыру. Суретті сөйлету Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру | Слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 мин 15 мин 10 мин | Мағынаны тану кезеңі Тыңдалымалды тапсырмасы Жаңа сөздерді меңгерту Күрес, шешімге келу, қабылдау, құрылыс материалдары, адамзат, көрсеткіш, құндылық, қысқарту, азайту, жұмсау. Жұптық жұмыс Қазақша, жазылған тірек сөздердің ағылшынша/орысша аудармасын сәйкестендіріңіз. Жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылар сағат тілімен жылжып, көрші топтың жұмысын тексереді, сөйтіп тағы бір айналым жасап, өз үйіне оралады. Қорытынды нәтижесін мұғалім ұсынған жауап кілтімен салыстырады.
Тыңдалым тапсырмасы Жеке жұмыс «Жасыл экономика. Климаттың өзгеруімен қалай күресу керек?» бейнебаянның 5 минутын тамашалайды. «Шын/жалған» ойына негізделген сұрақтарға жауап береді.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма Топтық жұмыс «Иә, бірақ..» ойыны Мұғалім бейнебаянның мазмұны бойынша бірнеше тұжырымдарды ұсынады. Шеңбер бойымен тұрған оқушының біреуі ұсынылған тұжырым бойынша өз пікірін айтады, келесі оқушы алдында айтылған пікірге байланысты «иә, бірақ..» деп бастап, өз ойын пайымдайды. Тұжырым:
Кері байланыс | Слайд https://www.youtube.com/watch?v=9EWGcgwkMVw Жасыл экономика. Климаттың өзгеруімен қалай күресу керек? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Рефлексия Бағалау Жетістік критерийлері бойынша Үй жұмысы Жаңа сөздерді жаттау | Слайд | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?