Ұлттар достастығы – ел болашағы. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Қазақ тілі мен әдебиеті | Мектеп: Павлодар қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі. | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Н.Қ. Ахметжанова | ||||||||||||
Сынып: 5 Т2 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||
Бөлім атауы | Қазақстандағы ұлттар достастығы | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ұлттар достастығы – ел болашағы | ||||||||||||
Сабақтың түрі | Дағдыларды дамыту сабағы | ||||||||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары | Т6. Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | - Барлық оқушылар сөздікпен жұмыс жасап, сұрақтар құрастырады және жауап береді - Оқушылардық көбі сөздік қорының жеткілікті деңгейде екенін дәлелдеп, тақырыпқа қатысты сұрақтар құрастырады, жауап береді - Қабілеті жоғары оқушылар сөздік қорының жоғары екенін көрсете алады, жоғары деңгейлі сұрақтар құрастырады, жауаптарын ұтымды ойларымен байланыстыра біледі. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Дескриптор | 1. білу, түсінуге бағытталған сұрақ құрастыра алады. 2. білу, түсінуге бағытталған сұраққа жауап бере алады. 3. талдау, бағалауға бағытталған сұрақ құрастыра алады. 4. талдау, бағалауға бағытталған сұраққа жауап бере алады | ||||||||||||
Тілдік міндеттер | Лексикалық минимум Ұлтаралық келісім, ауызбірлік, этномәдени бірлестіктер,тіл сындыру, тарихи жәдігер, тұрақтылық Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар Ойыммен бөліссем, қорытындылай келе, | ||||||||||||
Құндылықтар | Адами құндылықтар. Бауырмалдық, достастық, бірлік. | ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Алдыңғы тақырып бойынша тілдік дағдыларды дамыту, байланыстыру | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану, әдебиет | ||||||||||||
АКТ дағдыларын дамыту | https://www.youtube.com Бейнематериал | ||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 2 мин | Оқушылардың қызығушылықтарын ояту. Сабаққа назарларын шоғырландыру Адасқан әріптер арқылы сабақтың тақырыбын анықтау. Ұлт тас дос ғы тар ты – ша ел ла ғы бо Сабақтың тақырыбын ең бірінші боп болжап, таба алған оқушыны сыйлықпен марапаттау (қалам, қарындаш т.б) Оқушыларды оқу мақсатымен және бағалау критерийлеріне негізделген дескрипторлармен таныстырады. | Слайд 1 Слайд 2 | |||||||||||
Сабақтың ортасы 4 мин 2 мин 10 мин 2 мин 10 мин 10 мин | Тыңдалым алды тапсырмасы. Сұрақ. Ел болашағы не себепті ұлттар достастығына байланысты деп ойлайсыңдар? Бірнеше оқушының ойларын тыңдау, пікірлерін сынып болып талқылау. Оқушыларға осы тақырыпқа қатысты бейнематериал көрсетіледі. https://www.youtube.com/watch?v=wiEtpBqtc9k Оқушылар тыңдалымнан өзіне таныс емес сөздерді жазып алады да, оны келесі оқушыға береді. «Сен-маған, мен-саған» әдісі жүзеге асырылады. Яғни, өзіне келген сөздер бойынша білетіндерін түсіндіріп жазады.Осылай бұл әрекет өзі жазған сөзі қолына келгенге дейін жалғасады да, сөзік қорлары молаяа түседі. Ашық қалған сөздер бойынша мұғалімнің көмегіне жүгінеді. Бейнематериал екінші рет көрсетіледі. Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Ж (жеке жұмыс) Оқушылар тыңдалым бойынша
Қорап араластырылып, оқушылар бір-бірден кораптағы сұрақтарды алып жауап беруі тиіс. (өзі құрастырған сұрақ келіп қалса, мұғалім дайындаған сұрақтардан алады) Келесі қадам да осы әдіспен қайталанады. Ең үздік құрастырылған 3 сұрақ таңдалады. (дауыс беру арқылы) | А3 форматы маркерлер | |||||||||||
Сабақтың соңы Бағалау | Сұрақ жауаптарын сұрақ қояшылар бақылап, дұрыс-бұрыстығын жетон беру арқылы баға береді. Әр оқушыда 2 жетоннан болуы керек. Мұғалім сабақтағы оқушы жұмысы мен белсенділігіне кері байланыс береді. Ұтымды тұстарды атап көрсетеді. | жетондар | |||||||||||
Кері байланыс 3 мин | «Диаграмма» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасалады. | Кері байланыс парағы | |||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||
- Барлық оқушылар сөздікпен жұмыс жасап, сұрақтар құрастырады және жауап береді - Оқушылардық көбі сөздік қорының жеткілікті деңгейде екенін дәлелдеп, тақырыпқа қатысты сұрақтар құрастырады, жауап береді - Қабілеті жоғары оқушылар сөздік қорының жоғары екенін көрсете алады, жоғары деңгейлі сұрақтар құрастырады, жауаптарын ұтымды ойларымен байланыстыра біледі. | Сабақта бағалау критерийлеріне негізделген жүйеде бағаланады.
| Әдебиет, өзін-өзі пәндерімен тақырып арқылы байланысады. Сабақта АКТ бейнематериал көру кезінде қолданылады. | |||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?