Тазалық - денсаулық кепілі. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, дидактикалық материал.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қазақ тілі мен әдебиеті ӘБ жетекшісі: ___________________________
Бөлім: | 1 бөлім:Денсаулық зор байлық | Мектеп:
| |||||
Күні: | 5-сабақ | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||
Сынып: | 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Тазалық - денсаулық кепілі | ||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | А4. Мәтіннің негізгі аспектілерін анықтау және талқылау | ||||||
Сабақтың мақсаты | А4. Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау. | ||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||
Тілдік мақсаттар | Сөздікпен жұмыс: Қоғам, байлық, көңіл-күй, ұзақ өмір сүру тән саулығы, рухани саулық, тазала, жуу | ||||||
Құндылықтар | Құрмет, ынтымақстастық, өмір бойы оқу, азаматтық жауапкершілік, ашықтыққа тәрбиелеу | ||||||
Жаһандық азаматтыққа тәрбиелеу | Салауатты өмір салтын насихаттау | ||||||
АКТ дағдысын қолдану | Осы сабақ барысында оқушылар Power Point бағдарламасынан тақырыпқа қатысты көрнекі құралдарды пайдаланып, интербелсенді тақтаны қолданады. | ||||||
Өмірмен байланыс | Спортпен, салауатты өмір салтымен сабақтастыру | ||||||
Пәнаралық байланыс | Дене шынықтыру, өзін-өзі тану | ||||||
Алдыңғы білім | Дұрыс тамақтану | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||
Сабақтың басы 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі Қызығушылықты ояту. «Болжау» әдісі Тақтада берілген суреттерге қарап отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбына болжам жасайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. | Слайд | |||||
Сабақтың ортасы 6 минут 10 минут 8 минут 10 минут | Мағынаны тану кезеңі Жаңа сөздермен жұмыс Берілген суреттерді сөздермен сәйкестендіріңіздер.
Қоғам, байлық, көңіл-күй, ұзақ өмір сүру тән саулығы, рухани саулық, тазала, жуу Оқылым дағдысы арқылы айтылымды дамыту (мұғалімнің басшылығына) Ж 1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, жаңа сөздерді табыңыздар. Мазмұнына тоқталу. "Тазалық - денсаулық кепілі" Адамның денсаулығы – қоғам байлығы. Адамдар өз денсаулығының мықты болу жолдарын қарастыру керек. Дені сау адамның көңіл-күйі көтеріңкі. Халқымыз «Дені саудың – жаны сау» деп орынды айтқан. Біздің де өмірімізді жарық қылатын, жан-жағымызға тамаша сәулесін шашатын, өмірдегі басты байлық – денсаулық. Әр адам денсаулық арқылы еңбекке белсенділігін, ұзақ өмір сүруін, тән мен рухани саулығын сезіне алады. Сондықтан әр адам жеке бас тазалығының ережелеріне назар аудару қажет: - Күнделікті уақытта тұрып, жаттығу жасау; - Тісті тазалап, беті-қолды жуу; - Ұйықтар алдында жуынып, бөлмені желдету; - Тамақ ішерде, жұмыстан кейін, әжетханадан соң міндетті түрде қолды жуу; Отанымыздың келешегі – салауатты өмір салтын сақтауды қолдауда. ЖЖ 2-тапсырма. «Құпия сандық» арқылы сұрақтарға жауап беріңіздер. Әр оқушы мәтін мазмұнына қарай бір сұрақтан жазып салады, кейін оқушылардың сұрақтары араластырылады. Құпия сандыққа салынған сұрақтарға оқушылардан жауап алынады. Қорытынды С 3-тапсырма. «Ыстық орындық» Мәтін мазмұнына сүйене отырып, жоспар құрыңыз. Мазмұнын сыныпқа баяндаңыз. (оқушының қалауы бойынша ортаға шығып баяндайды) Жоспар: 1. 2. 3.
Кері байланыс «Түймедақ» Оқушы ең қызықты, ең сәтті орындаған тапсырманы кері байланыс ретінде гүл жапырағына жазады. | Слайд үлестірме материал үлестірме материал | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек» Бағалау Бағалау критерийлері бойынша Үй тапсырмасы "Тазалық - денсаулық кепілі" мәтінді оқып мазмұнын білу, жаңа сөздерді жаттау. | Слайд | |||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | |||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?