Денсаулықтан асқан байлық жоқ. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Бөлімі: | 1-бөлім: Денсаулық – зор байлық | Мектеп:
| |||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||
Сынып: | 5 Т2 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Денсаулықтан асқан байлық жоқ | ||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | ТБ2. Сөйлем | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | ТБ2. Жазба жұмыстарында хабарлы, сұраулы, лепті сөйлемдердің жасалу жолдарын білу, құрастыру. | ||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | серуендеу – қыдыру, демалу артықшылықтар - жақсы жақтар құрдастар - жас шамасы бір замандас адамдарға қарата айтылатын атауыш сөз. сырқаттанған - ауырып қалған | ||||||||||||
Құндылықтар | құрмет; ынтымақтастық; | ||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | презентация PowerPoint | ||||||||||||
Өмірмен байланыс | Өмірімізде денсаулығымыз қандай рөл атқарады? | ||||||||||||
Пәнаралық байланыс | әдебиет | ||||||||||||
Алдыңғы білім | Т4 | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||
Сабақтың басы 8 минут | Қызығушылықты ояту. «Кім жылдам?» ойыны. Мұғалім оқушыларды екі топқа бөліп, әр топқа тыныс белгілер (,.!) мен сөздер жазылған қима қағаздар таратады. Әр топ сынып алдына қолдарына қима қағаздарын ұстап, рет-ретімен тұрып сөйлем құрастырады. Мысалы, келесідей сөйлемдер құрастырылуы мүмкін: Мысалы:
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. | таратпа қағаз | |||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 15 минут 10 минут | Мағынаны тану кезеңі «Көңілді қалпақ» әдісі арқылы ойын ойнату Мақсаты: Сөйлем түрлерін ажырату Шарты: Оқушылар шеңберге тұрады. Музыка әуенімен қалпақты шеңбер бойымен жылжытып, бір – бірінің бастарына кигізеді. Музыка тоқтағанда қалпақ кімнің басында қалса, сол оқушы бір хабарлы сөйлемнен мысал келтіреді. Кейін ойын қайталана береді, бірақ оқушылар манағы сөйлемді енді сұраулы сөйлемге айналырады. Содан келесі әуен тоқтаған кезде сол сөйлемді лепті сөйлемге айналдырады. Солай жалғаса береді. Бағалау критерийі:
Практикалық кезең Ж 1-тапсырма: Берілген жаңа сөздерді қолдана отырып, 1 хабарлы, 1 сұраулы, 1 лепті сөйлемдер құрастырыңыздар. Көрші жұбыңызбен жұмысты алмастырып, тексеріңіз. (жазбаша)
Бағалау критерийі:
Өнім/нәтиже кезеңі Оқушылар 2 топқа бөлінеді. ТЖ 2-тапсырма: Мәтінді мұқият оқыңыздар. Тыныс белгілерін дұрыс қойып, топта талқылаңыздар. Тыныс белгілердің қойылу себептерін басқа топтарға түсіндіріңіздер. Салауатты өмір салты Салауатты өмір салты дегеніміз - дұрыс тамақтану. Күн сайын спортпен айналысып, таза ауада серуендейді Спортпен айналысатын адамдар құрдастарына қарағанда ұзақ өмір сүреді деген пікірмен келісесіз бе Дұрыс тамақтану теріні жақсартып, ағза қызметін ретке келтіреді Таза ауаның ағза үшін пайдасы мол Денсаулық - адам баласының ең бірінші байлығы Денсаулығын күтетін адамның артықшылықтары көп болады Оған сырқаттанған кезде ғана назар аударамыз Денсаулығымызды күтуіміз керек Денсаулықтарыңыз мықты болсын Дұрыс нұсқасы. Салауатты өмір салты Салауатты өмір салты дегеніміз - дұрыс тамақтану. Күн сайын спортпен айналысып, таза ауада серуендейді. Спортпен айналысатын адамдар құрдастарына қарағанда ұзақ өмір сүреді деген пікірмен келісесіз бе? Дұрыс тамақтану теріні жақсартып, ағза қызметін ретке келтіреді. Таза ауаның ағза үшін пайдасы мол. Денсаулық - адам баласының ең бірінші байлығы Денсаулығын күтетін адамның артықшылықтары көп болады. Оған сырқаттанған кезде ғана назар аударамыз. Денсаулығымызды күтуіміз керек. Денсаулықтарыңыз мықты болсын! Бағалау критерийі:
Кері байланыс | http://massaget.kz/okushyilarga/shyigarma/28485/ мәтін
| |||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия 3 маңызды ақпарат 2 қиындық туғызған мәселе 1 нені өзгертер едім? Бағалау Үй жұмысы | ||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспар дан тыс не жасалды? Неге? | |||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?