Денсаулық - зор байлық. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім: | 1-бөлім: Денсаулық – зор байлық | Мектеп:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
| Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Денсаулық - зор байлық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдараламасынан сілтеме) | Ж2 Эссе жазу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Ж2.Эссе құрылымын сақтай отырып, адамды, табиғатты, белгілі бір оқиғаны сипаттап жазу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Иммунитетті күшейту, тазалық сақтау, дене шынықтырумен айналысу, дұрыс тамақтану. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ дағдысын қолдану | Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Өмірмен байланыс | Спортқа деген сүйіспеншілігін арттыра отырып, дені сау азамат болуға тәрбиелеу. Тазалыққа, ұқыптылыққа баулу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дене шынықтыру, биология | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдері | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 минут | Қызығушылықты ояту. «Көңілді күн» сергіту сәтінен бастау. Оқушылармен жаттығу жасау.
| https://www.youtube.com/watch?v=TwD0jZdUuC8 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 3 минут 7 минут 5 минут 15 минут 4 минут | Мағынаны тану кезеңі. Жазылым алды тапсырма. Оқушылардың назарына «іMektep. Денсаулық» бейнебаяны (00:15-02:21 минут аралығы) ұсынылмас бұрын, бейнебаянда кездесетін сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын ашу керек.
Оқушылар сөз тіркестерін тауып, сәйкестендіреді.
Дұрыс жауап: А3, В1, С2, D4. Жұптық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс». Бейнебаян бойынша сұрақтарға жауап береді:
Жеке жұмыс. Жазылым тапсырмасы. Оқушылар бейнебаян негізінде «Денсаулық - зор байлық» тақырыбында жаңа сөз тіркестерін (иммунитетті күшейту, тазалық сақтау, дене шынықтырумен айналысу, дұрыс тамақтану) пайдалана отырып, 70 сөзден тұратын эссе жазады. Бағалау. Бағалау критерийлері:
| https://www.youtube.com/watch?v=O7Lg63vLt2Y Сөздер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? | Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? | Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?