Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 5 сынып, сабақ жоспары.
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқыту мақсаттары | А5. Сенімді және еркін жауап беру. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Берілген сұрақты түсінеді, лайықты жауап береді, диалогке қатысады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | 1.Оқушылар мысалдар мен дәлелдер келтіре отырып түсіндіре алды, сұрақтарға жауап бере алады; 2. Айтылған мәселеге қатысты сұрақ құрастыра алады; 3. Бір-біріне пікір айта алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар | Сабақ барысында қамтылатын білім беру құндылықтары:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Акт қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта визуалды материалды демонстрациялауға қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Қазақстандағы жан-жануарлар мен өсімдіктер әлемі жайлы алынған тілдік түсінік пен дағдыларға сүйенеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Лексикалық минимум: сирек кездесетін, жоғалып бара жатқан, қызыл кітап, енгізу, өсімдік, өседі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған әрекеттер | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут 5 минут Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут | Ұйымдастыру кезеңі Өткен грамматикалық тақырыпты семантикалық карта арқылы пысықтау. Тапсырманы орындап болған соң, жұпта бір-бірінің жұмысымен ауысып тексереді.
Ой қозғау. Тақтаға назар аударайық. Өткен сабақты қайталап алған соң, мұғалім оқушыларға суреттер топтамасын ұсынып, сабақтың тақырыбына болжам жасатады.
1. Мына суреттерде қандай ұқсастық бар? 2. Ал айырмашылығы неде? 3. Үш суретті не біріктіреді? Дұрыс сабақтың тақырыбы «Өсімдіктердің пайдасы» болады. Сабақтың тақырыбы анықталған соң, оқушылар сабақтың мақсаты және жетістік критерийлерімен таныстырылады. 1-тапсырма Оқушылар «Сөздік гол» арқылы сөздерді өздері аударып, сөз тіркесі мен сөйлем құрастырады. Сөздік гол
2-тапсырма Жұптық жұмыс. Сөздікпен жұмыс жүргізіп болған соң, сабақ барысында өткен сөздер мен сөз тіркестерін пайдалана отырып, төменде көрсетілген суреттер бойынша «Өсімдіктер әлемін қорғау» тақырыбында 4 сұрақ пен 4 жауаптан тұратын диалог құрастырады. Әр жұптың жауабынан кейін сынып ішінен бір оқушы диалогке қойылған талаптарға сүйене отырып, жұптың жұмысына баға береді.
Дескрипторлар:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс. «3-2-1» стратегиясы арқылы оқушылар өздерінің іс-әрекетіне кері байланыс жасайды.
|
Қосымша ақпарат | ||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. | Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз. | Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе? Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме? Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма? Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?