Экспо көрмесіне саяхат. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

САБАҚ: №11

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4 Т2

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Бөлім атауы

8-бөлім. Болашаққа саяхат

Сабақтың тақырыбы

Экспо көрмесіне саяхат

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.4 Оқыған/ тыңдаған материалды мазмұндау

5.1Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені түсінеді;

Оқушылардың басым бөлігі: көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдана алады

Кейбір оқушылар: жоспар/жазбаларын қолданып, мәтінді толық мазмұндайды

Бағалау критерийлері

(күтілетін нәтиже)

  • мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді;
  • мәтінді жалғастырып жазады;
  • тірек сөздердің көмегімен әңгімелейді

Ойлау дағдыларының деңгейі

білу, түсіну, қолдану, бағалау

Тілдік мақсаттар

Пән лексикасы және терминология: көрме, саяхат, болашақ, энергия т.б

Диалог/монолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

менің ойымша, дәлел келтіремін, деп ойлаймын....

Құндылыққа бағытталған мақсаттар

әлеуметтік-эмоционалдық: өз пікірін ашық, еркін, сенімді жеткізеді; жұптық, топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді;

танымдық: сынып ережесіне бағынады; өз іс-әрекетіне жауап бере алады

Пәнаралық байланыс

дүниетану пәндерінен алған білімдерін жүзеге асырады

АКТ қолдану

интербелсенді тақта /таныстырылым/

Бастапқы білім

«Болашақтағы ғажайып жаңалықтар» тақырыбында тыңдалым, жазылым дағдылары дамытылды

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

жоспарланған іс-әрекеттер

дереккөздер

Сабақтың басы

3 минут

2минут

Психологиялық жағымды орта қалыптастыру

«Шаттық шеңбері» әдісі

І Қызығушылықты ояту:

«Ой қозғау» әдісі

/оқушылар сурет арқылы сабақтың тақырыбын болжайды/

Сабақтың ортасы

2 минут

3минут

5минут

8минут

2минут

10минут

ІІ Мағынаны тану:

Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийі ұсынылып, талқыланады.

  • Мәтіналды тапсырма:

Жаңа сөздер:

Төмендегі сөздердің мағынасын анықтап, 2 сөйлем құрастырыңдар.

  • көрме
  • саяхат
  • болашақ
  • энергия
  • Мәтінмен жұмыс:

1-тапсырма:

Топтық жұмыс.

Мәтінді оқыңдар, сұрақтарға жауап беріңдер.

Әлихан Астанада өткен ЭКСПО көрмесіне саяхаттады. ЭКСПО көрмесіндегі сегіз қабатты шар тәріздес ғимаоатқа барды. Ол «Нұр Әлем» павильоны деп аталады. Көрмеге келушілер «Болашақ энергиясынан» көп ақпарат алды. Әлихан күн энергиясын тұрмыста пайдалануға болатынын түсінді. Себебі Күн – жарық пен жылудың көзі. Осылайша Әлихан ЭКСПО-дан өзіне қызықты, пайдалы мәліметтер алды.

Г.Тәуекелова

Сұрақтар:

  • Әлихан қайда саяхаттады?
  • Әлихан қандай ғимаратты аралады?
  • «Нұр Әлем» павильоны неше қабатты?
  • Әлихан өзіне қандай қызықты ақпарат алды?
  • Мәтіннен кейінгі жұмыс

2-тапсырма:

Жұптық жұмыс

Ақылды киіз үйдің жобасымен танысып, мәтінді жалғастырып жазыңдар.

Басы

Мен киіз үй жасаймын. Киіз үй үш бөлмеден тұрады: қонақ бөлме, жатын бөлме, ас бөлме. Киіз үйге күн батареяларын орнатамын. Күн батареялары электр желісі арқылы тартылады.

Жалғасы.................

Кері байланыс

«Екі жұлдыз, бір тілек»

3-тапсырма:

Айтылым

Жеке жұмыс

Берілген сөздерді қолданып, «ЭКСПО-2017 көрмесі» туралы айтып көр. «ЭКСПО» көрмесінде тағы қандай қызықтар бар екен?

https://www.youtube.com/watch?v=yybG-306IKA Ерекше Ақылды киіз үй

Сабақтың соңы

5 минут

ІІІ Ой-толғаныс

Шығу парағы

«ЭКСПО» көрмесіндегі жаңалықтар туралы не білдіңдер?

Рефлексия

«Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі

Мен бүгінгі сабақтан ...... білдім.

Мен ................ түсіндім.

Мен ............... ұсынамын.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Оқушыларға қолдау көрсетуді әрбір тапсырма құрастыру барысында ескеріп отырамын. М: тыңдалымалды тапсырма, тыңдалымнан кейінгі тапсырма жасауда.

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Кері байланыс арқылы және бағалау критерийлері арқылы.

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Бұлардың барлығы әр сабақ барысында ескеріліп отырады

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу