Болашақ бүгіннен басталады. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
| |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Болашақ бүгіннен басталады | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып / шолып / белгі қойып оқу 4.5.1.4* септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқиды. Көптеген оқушылар мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқиды. Кейбір оқушылар: мәтінді іштей, түсініп және барлық қажетті ақпаратты тауып оқиды. | |||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Мәтіннен қажетті ақпаратты табады. | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Болашақ, қатысу, армандау, меңгеру, қатысу | |||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Жұпта қолдау көрсету, ьір-біріне құрмет көрсету | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||
Бастапқы білім | Бөлімнің алғашқы сабағы | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Шаттық шеңбері» Оқушылар сабақтың басында болашақтағы армандары туралы айтады. Менің болашақтағы арманым ......................
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 3 мин 10 мин | Жұптық жұмыс (сөздікпен жұмыс) Болашақ, қатысу, армандау, меңгеру, қатысу А) сөздердің мағынасын сөздік арқылы анықтайды; В) сөздермен сөйлем құрастырады. (Ж) «Оқы, біл» Оқушылар мәтінді оқып, тапсырмалар орындайды. Әлібек: Болашақ дегенді қалай түсінуге болады? Мұғалім: Әлібек, болашақ туралы ойлағаның қандай жақсы! Болашақ деген – алдағы уақыт. Бұл адамның алдағы уақыттағы арманы, істері. Әлібек: Менің арманым көп. Мысалы, менің кішкентай кезімнен ұшқыш болғым келеді. Мұғалім: Жарайсың! Бірақ болашақта сол арманға жету үшін көп еңбектену керек. Әлібек: Болашақта ұшқыш болу үшін қазірден бастап көп оқуым керек. Әр түрлі үйірмелерге қатысуым керек. Солай ма? Мұғалім: Дұрыс айтасың. Қазірден бастап көп оқы, еңбектен. Сонда арманыңа жетесің. Себебі болашақ бүгіннен басталады.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Бағдаршам» арқылы жасаған жұмысына кері байланыс жасайды.
(Ж) «Мен білемін!» Оқушылар берілген сөздерді сұрақтарына байланысты ажыратып жазады. Сөздерді байланыстырып, сөйлемдер құрастырады.
Жаттығу жұмысы. Үлгіге қарап сөйлемді аяқтау. Менің арманым ..... Сенің арманың ..... Оның арманы .... Дескриптор:
| |||||||||||||||
Сабақтың соңы 7 мин | «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
| |||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалдымеңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?