Мамандықтың бәрі жақсы (4-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 Күні: Сынып: 4 С | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||
Сабақ тақырыбы | Мамандықтың бәрі жақсы (4-сабақ) | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.5.1.2 көптік/ тәуелдік/ септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолдану | ||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен тәуелдік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: тәуелдік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде қолданады. Кейбір оқушылар: тәуелдік жалғаулы сөздерді ауызша/жазбаша тілде еркін қолданады. | ||||||
Бағалау критерийлері | Сөйлеу және жазу барысында тәуелдік жалғауды орынды қолданады. | ||||||
Тілдік мақсаттар | Мамандық, таңдау, жауапты, маңызды, шыдамдылықты қажет ететін, дәрігер, мұғалім, заңгер, аспаз, өрт сөндіруші, шаштараз, құрылысшы | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Ынтымақтастық | ||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | ||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | ||||||
Бастапқы білім | Қалау райлы сөйлемдер құрастыра алады. | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Сабақтың басы 5 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Сиқырлы сөздер». Аталған етістіктерге сай мамандық атауын айтады. ... емдейді, оқытады, зерттейді, шаш үлгісін жасайды, дәмді тағам пісіреді, өрт сөндіреді, өлең жазады, ән айтады, бала тәрбиелейді, ел тыныштығын күзетеді, көне мұраларды зерттейді, жер байлығын зерттейді. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | ||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин 15 мин 1 мин | (МК) Грамматикалық қоржын. Тәуелдік жалғауы. Оқушылар берілген сызба бойынша тәуелдік жалғауының мағынасы мен жаққа байланысты түрлерін талқылайды.Бірнеше сөзді тәуелдейді.
(Ж) «Мен білемін!» Берілген сөйлемдерді оқып, көп нүктенің орнына тиісті тәуелдік жалғауын немесе жіктеу есімдігін қойып жазады. Менің ат.... – Жанерке. Мен 4-сыныпта оқимын. .......... ата-анам – мұғалімдер. Әже... де мұғалім болған. Біздің отбасы..... – мұғалімдер отбасы. Анам менің де мұғалім болғанымды қалайды. Ал әкем дәрігер бол дейді. Бірақ ....... арманым – ғарышкер болу. Менің аспан әлемін бақылағым келеді. Ал сіздің арман....... қандай? (Ө) Жұлдызды сәт! Оқушылар мәтінге қарап, өздігінен шағын мәтін құрастырады. Мәтінде тәуелдік жалғаулы сөздердің болуы – басты шарт. Жазған жұмыстарын шағын топтарда бөлісіп оқиды, үздік шыққан жұмысты таңдап, сынып алдында оқиды. Дескрипторлар:
Кері байланыс. «Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. - тапсырманы орындау жеңіл болды. - тапсырманы орындау аздап қиын болды. - тапсырманы орындау қиын болды. | ||||||
Сабақтың соңы 4 мин | «Балдық көрсеткіш арқылы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды. 1 5 10 | ||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Сабақ бойынша рефлексия
| |||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?