Мамандықтың бәрі жақсы. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
| |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Мамандықтың бәрі жақсы | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.3.1 тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру / сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау / кесте толтыру / кластер құрастыру / болжау 4.4.5.1 дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтап жазу | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтап жазады. Көптеген оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтап жазады. Кейбір оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға толық жауап береді, дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін еркін сақтап жазады. | |||||||||||||
Бағалау критерийлері | Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Жазуда к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтайды. | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тік, тігінші | |||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Ынтымақтастық | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||
Бастапқы білім | Тақырыпқа қатысты сөйлемдер құрастыра алады. | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Сөйлемдер тізбегі» Оқушылар мұғалім айтқан сөйлемді жалғастырып бір сөйлемнен қосып тізбек жасайды. Тізбекке қосыла алмаған оқушы тізбектегі барлық сөйлемдерді қайталайды. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | |||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 3 мин 10 мин | (МК) «Суреттер сөйлейді». Оқушылар берілген суреттер арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрастырады.
Тапсырманың мақсаты – оқушылардың сөздік қорын жаңа сөздермен толықтыру. (Ө,Ж) «Кел, тыңдайық!» Оқушылар мәтінді тыңдап, тапсырмалар орындайды. Оқушылар жасаған жұмыстарымен жұпта бөлісіп, жауаптарын талқылайды. Тыңдалым мәтіні: Бірде Ай тігіншіге келеді. Ай тігіншіден өзіне әдемі көйлек сұрайды. Тігінші Айдың бойын өлшейді және көйлек тіге бастайды. Ай келесі күні көйлегін алуға келеді. Бірақ көйлегі тар және қысқа болады. - Мен дұрыс өлшемедім, - дейді тігінші. Сөйтіп, көйлекті қайта тігеді. Ай көйлегін алуға тігіншіге тағы келеді. Көйлегі тағы да қысқа болады. - Тағы да дұрыс өлшемедім, - дейді тігінші. Сонымен қайта өлшеп, қайта тігуге кіріседі. Ай тағы да көйлегін алуға келеді. Бірақ тігінші көйлектен екі есе үлкен айды көреді. 1-тапсырма. Мәтіннің кейіпкерлерін жаз. _______________________________________________ 2-тапсырма. Мәтін мазмұнына сәйкес келетін сөйлемдерді белгіле.
3-тапсырма. Сұрақтардың біреуін таңдап, жауап жаз.
_______________________________________________
_______________________________________ Дескриптор:
Кері байланыс. «Полюстер» арқылы жасаған жұмысына кері байланыс жасайды.
(Ө) «Ойлан, жаз». Оқушылар мәтін бойынша берілген сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазады. Көп нүктенің орнына к немесе г әріптерінің бірін қояды. Тиісті тыныс белгілерді қояды. К немесе Г?
Дескриптор:
| |||||||||||||
Сабақтың соңы 7 мин | «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
| |||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Сабақбойынша рефлексия | ||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?