Жақсы адам- елдің ырысы. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ:2 | Мектеп: | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||
Сынып: 4 Т2 | Қатысқан оқушылар саны: 12 Қатыспаған оқушылар саны: | |||
Бөлім атауы | 2-бөлім. Адамдық құндылықтар | |||
Сабақтың тақырыбы | Жақсы адам- елдің ырысы | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 4.1.2.1 бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсіну 4.2.2.1 белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті 4-5 сөйлем баяндау,кері байланыс беру,сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.5.5.1Мұғалімнің қолдауымен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс жазу | |||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: бейтаныс сөздер мен сөз тіркестерінің мәнін,шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді. Оқушылардың басым бөлігі: айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді ауызекі және жазба тілде дұрыс жазып қолданады; Кейбір оқушылар: жақсы адамның қасиеті туралы өз ойларымен бөліседі | |||
Бағалау критерийлері | Дескриптор:
| |||
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану, жинақтау | |||
Тілдік мақсаттар | Пән лексикасы және терминология: Әдеп,ғалым,оқымысты,жарлы,бас ию,иіліп сәлем беру,әдептілік т.б Диалог/монолог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: Менің ойымша, дәлел келтіремін, деп ойлаймын.... | |||
Құндылыққа бағытталған мақсаттар | Әлеуметтік-эмоционалдық: өз пікірін ашық, еркін, сенімді жеткізеді; жұптық, топтық жұмыста өзара қолдау көрсетеді; Танымдық: сынып ережесіне бағынады; өз іс-әрекетіне жауап бере алады | |||
Пәнаралық байланыс | әдебиет | |||
АКТ қолдану | әдістемелік құрал, ақпаратты мәтіндер. | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||
Сабақтың басы 6 минут | Сабақ алгоритмі:
Сынып оқушылары«Бұрыш» әдісі бойынша сынып қабырғаларына ілінген суреттерге сипаттама береді.
І Қызығушылықты ояту: | |||
Сабақтың ортасы 7 минут 8 минут 5 минут 8 минут | ІІ Мағынаны тану: Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийілері таныстырылды
Жаңа сөздердің мағынасын анықтап, сол сөздермен 5 сөйлем құрастырып ауызша айтады: оқымысты, білімді,бай,бас ию,әдептілік көрсету. Тыңдалым тапсырмасы Начало формы Конец формы Бір жұрттың үлкен бір оқымысты кісісі екінші бір елдің байымен жолығысып, сөйлесіп тұрғанда, қасынан бір жарлы мұжық өтіп бара жатып, иіліп, бас ұрып сәлем береді дейді. Оған қарсы әлгі үлкен оқымысты да онан төменірек басып иіп, қайтара сәлем береді. Сонда қасындағы бай:-Тақсыр, осыншама біліміңіз бар ғалымсыз, сөйте тұра осындай бір мұжыққа бас иіп неге сәлем бердіңіз? - деп сұрады.Сонда ғалым кісі тұрып:-Ешбір іліи-білім үйренбеген адам сонша иіліп әдептілігін көрсеткенде, мен онан әдепсіз болып қалайын ба? - деді дейді. http://bilim-all.kz/article/2410 1-тапсырма: 1.Әңгімеде не туралы айтылған деп ойлайсыңдар? 2.Оқымысты қандай адам? 3.Жарлы кісі қандай адам? 4.Оқымысты мен жарлы адамның бойынан қандай жақсы қасиеттерді байқадыңдар? 2-тапсырма. Тыңдалым мәтінінен айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді дұрыс тауып,жазыңыздар Үлкөн-үлкен Үйрөнбөгөн-үйренбеген Төмөнірек-төменірек Дескриптор:
3-тапсырма:Жазылым Мәтіндегі кейіпкерлердің ойын жалғастырыңдар
| http://bilim-all.kz/article/2410 | ||
Сабақтың соңы 3 минут 3 минут | ІІІ Ой-толғаныс «Жақсы адам-елдің ырысы,Жақсы сөз –жанның тынысы» деген мақалдың түйінін айтыңдар. Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды. Мен бүгін............ Маған бүгін.................. | |||
Қосымша ақпарат | ||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? Оқушыларға қолдау көрсетуді әрбір тапсырма құрастыру барысында ескеріп отырамын. М: тыңдалымалды тапсырма, тыңдалымнан кейінгі тапсырма жасауда. | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Кері байланыс арқылы және бағалау критерийлері арқылы. | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) Бұлардың барлығы әр сабақ барысында ескеріліп отырады | ||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?