Адамдық құндылықтар. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Пән: Қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Күні:

Сынып: 4 С

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Адамдық құндылықтар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.​2.​3.​1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу

4.5.1.2 көптік/ тәуелдік/ септік/ жіктік жалғаулы сөздерді ажырату, ауызша/ жазбаша тілде қолдану

Сабақ мақсаттары

  • Өз ойын баяндап айту;
  • септік жалғаулы сөздерді ажырату, ауызша/ жазбаша тілде еркін қолдану.

Бағалау критерийлері

  • Септік жалғауын орынды қолданады;
  • қамқорлық туралы өз пікірін білдіреді

Тілдік мақсаттар

Ұя, балапан, көмек, құтқару.

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтастық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Сепетік жалғауларының жалғануы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

(Ұ) Қызығушылықты ояту.

Суреттер сөйлейді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды, тақырыпқа қатысты білетін сөздер мен сөз орамдарын ортаға салады.

«Ой қозғау» әдісі

  • Балалар, сендерге кім қамқорлық көрсетеді?
  • Сендер кімге қамқорлық жасай аласыңдар?

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Сабақтың ортасы

5 мин

5 мин

10 мин

5 мин

7 мин

) Сыңарыңды тап! Оқушылар берілген сөздерді сәйкестендіру арқылы жұптарға бөлінеді. Осылайша олар сөздердің септелу тәртібімен танысады.

Атау

Кім? Не?

ана

Мектеп

Ілік

Кімнің? Ненің?

әкенің

үйдің

Барыс

Кімге? Неге?

әжеге

Далаға

Табыс

Кімді? Нені?

атаны

Ағашты

Жатыс

Кімде? Неде?

Ағада

ауылда

Шығыс

Кімнен? Неден?

мұғалімнен

базардан

Көмектес

Кіммен? Немен?

доспен

оқулықпен

(Ө) Мен білемін! Оқушылар өздігінен берілген сөздерді септептеп жазады.

Ұя, балапан, Асан.

Кері байланыс. «Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.

- тапсырманы дұрыс орындадым, қате жоқ

- тапсырманы орындауда қателер болды.

- тапсырманы орындау қиын болды.

Оқылым тапсырмасы.

1-тапсырма.

  • Мәтінді түсініп оқыңдар.

Балапан мен мысық

Наурыз айы келді. Балалар қараторғайға ұя жасады. Асан да құстарға ұя дайындады. Бір күні ұяда үш балапан пайда болды. Шешелері тамақ әкелуге кеткенде балапанның біреуі жерге құлап түсті. Оны көріп ала мысық балапанға жақындай түсті. Қараторғайлар балапанын айнала шырылдай ұшып, Асанна көмек сұрағандай болды. Асан балапандарды құтқармақ болып мысыққа қарайй ұмтылғанда, мысық қаша жөнелді. Асан жерде жатқан балапанды апарып ұясына салды. Қараторғайлар шат-шадыман әсем әуенге басты.

  • Сұрақтарға жауап беріңдер:
  • Балалар қандай құсқа ұя салды?
  • Қараторғайлар Асаннан қалай көмек сұрады?
  • Асан неліктен мысыққа қарай ұмтылды?
  • Қараторғайлар неліктен әсем әуенге басты?

2-тапсырма.

Жұптық жұмыс

Мәтіннен септік жалғауы жалғанған сөздерді табыңдар. Олардың қолданылуын түсіндіріңдер.

Бағалау.

  • мәтіннен қажетті ақпаратты тауып оқиды, сұрақтарға жауап береді;
  • септік жалғаулы сөздерді орынды қолданады;

3-тапсырма.

Жеке жұмыс.

Жағдаяттық тапсырма.

Көшеде қарт әжей келе жатыр. Қолында ауыр сөмкесі бар екен. Көтере алмай әрең келе жатыр. Сен не істер едің?

Бағалау:

  • жағдаяттың шешімін тауып, өз ойын дәлелдеп айта алады;
  • септік жалғауларын дұрыс жалғайды.

Сабақтың соңы

3 мин

«Балдық көрсеткіш арқылы» арқылы өзінің сабақтағы жұмысын қорытындылайды.

1 5 10

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу