Менің ата-анам. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

  • Пән: Қазақ тілі
  • Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Адами құндылықтар
  • Күні:
  • Сынып: 4
  • Мектеп:
  • Мұғалімнің аты-жөні:
  • Қатысқандар саны:
  • Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Менің ата-анам

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.3.1 - тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-3 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен мазмұны бойынша сұраққа жауап береді;

Көптеген оқушылар мазмұны бойынша сұраққа жауап береді, сөйлемдерді толықтыра алады;

Кейбір оқушылар: мазмұны бойынша сұраққа жауап береді, негізгі ойын анықтайды.

Бағалау критерийлері

мазмұны бойынша сұраққа жауап береді.

Тілдік мақсаттар

құрмет, әдет, қарт

Құрмет – жеке адамға өзге адамдар тарапынан көрсетілетін қошемет, көрсеткен сый-сыяпат.

Қарт – жасы ұлғайған, қартайған адам.

Әдет – белгілі бір іс-әрекеттің қайталанып отыруы, дағды, дәстүр

Құндылықтардыдарыту

Ынтымақтастық

Пәнаралық байланыстар

өзін- өзі тану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Бөлімнің алғашқы сабағы

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

(Ұ) Қызығушылықты ояту.

Берілген түсініктемеге қарап, сабақтың тақырыбын болжайды. Бір-біріне өз ойларын айтады.

Құрмет – жеке адамға өзге адамдар тарапынан көрсетілетін қошемет, көрсеткен сый-сыяпат.

Қарт – жасы ұлғайған, қартайған адам.

Әдет – белгілі бір іс-әрекеттің қайталанып отыруы, дағды, дәстүр

Үлгі: менің ойымша, сабақ ..... туралы болады, себебі .......

үлестірмелі материал

Сабақтың ортасы

5 мин

5 мин

10 минут

3 мин

2 минут

5 минут

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

(Ұ) «Сұрақ-жауап». Оқушылар берілген сұрақ бойынша өз ойларын айтады.

Сұрақ: Отбасы құндылығы дегенді қалай түсінесің? Құндылық деген сөзге не жатады?

(Ж) Тыңдалымалды тапсырмасы:

Сөздік жұмыс: «Қара – айт - жап – жаз - тексер» әдісі.

Жаңа сөздерді тақтаға немесе параққа жазып, мұғалім оқушылардан келесі іс-әрекеттерді орындауларын сұрайды: «Қара – айт - жап – жаз - тексер». Суретті сөздік бір-бірден беріледі. Егер де қате жазылса, осы іс-әрекеттерді қайталайды.

Тыңдалым тапсырмасы: Әли мен айя. Ата-аналары келеді

https://www.youtube.com/watch?v=XsBXNFXOnQE

(Ұ) Оқушыларға отбасы, отбасындағы үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсету туралы «Әли мен Айя. Ата-аналары келеді» деген мультфильм көреді, тыңдайды. Тапсырмаларды орындайды. Мультфильмнің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді:

1. Мультфильм не туралы?

2. Таңертең Әли мен Айя атасы және әжесіе қандай құрмет көрсетті?

2. Атасының мінезі қандай?

3. Балалар дастарқан басында неге қуанды?

4. Әли мен Айя қарт атасы мен әжесіне көмектеседі ме? Оларды қалай құрметтейді?

Дескриптор:

  • негізгі мазмұнын түсінеді;
  • мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:

(Т) Төменгілерді талқылаңыздар және сыныппен бөлісуге дайындалыңыздар:

«Әли мен Айя» мультфильмі ұнады ма? Неге?

Мультфильмнен не туралы білдіңдер?

Басты хабарлама не болды?

Кері байланыс «Бір ұсыныс, бір тілек»

(Ж) Бір-біріне өлеңді оқып береді, (1-шумақты бір оқушы, 2-шумақты екінші оқуға болады) тыңдайды, негізгі ойды анықтайды.

Құрметтеп ата-анамды,

Құрметтеп әпке, ағамды,

Қамқор боп сіңлі - ініме,

Құрметтімін үлкен - кішіге.

Бәрін де жақсы көремін,

Үнемі көмек беремін.

Үлкенді құрметтеу - кішілік,

Үлгілі мінез - кісілік.

Топтық жұмыс.

«Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі арқылы оқушылар көрген мультфильм мазмұны және өлеңнің негізгі ойы бойынша сұрақтар қойып, сұхбатқа түседі.

Дескриптор:

- тақырыпты ашады;

- сұхбаттасына тақырыпқа сәйкес сұрақтар қояды;

- сұрақтарға лайықты жауап береді;

https://www.youtube.com/watch?v=XsBXNFXOnQE

үлестірмелі материал

Сабақтың соңы

2 мин

«Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.

  • Мен бүгін .................. туралы білдім.
  • Маған бүгін .................

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғ а қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалдымеңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақ бойынша рефлексия

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу